Akademia

4 maja 2015 r. w Gimnazjum nr 1 miała miejsce uroczysta akademia z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana pod kierunkiem p. Moniki Inglot i p. Tomasza Susmęda. Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas: I a i II d przypomnieli swoim koleżankom i kolegom najważniejsze fakty historyczne związane z uchwaleniem konstytucji. Pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa zasadnicza, była próbą uzdrowienia państwa polskiego,wyrazem wiary i nadziei. Na program artystyczny, zaprezentowany przez młodzież, złożyły się wiersze patriotyczne, narracja historyczna oraz krótkie scenki o tematyce dawnej i współczesnej. Całość ubarwiły wzruszające pieśni w wykonaniu dziewczęcego chóru, któremu towarzyszył szkolny zespół gitarowy oraz inni utalentowani muzycy. Niebanalną rolę odegrała również stworzona specjalnie na tę okazję scenografia, która wprowadziła widzów w podniosły i niecodzienny nastrój. Na zakończenie Dyrektor szkoły p. Elżbieta Fałat podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości.