Cyrk fizyczny

W ramach projektu pt „ Równe szanse w edukacji uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie” uczniowie grupy projektowej z fizyki pod opieką p. Iwony Majerowskiej wybrali się na Uniwersytet Wrocławski. Celem wyjazdu były warsztaty pt „ Cyrk fizyczny”, na których zaprezentowano szereg doświadczeń wyjaśniających zjawiska fizyczne.
Zajęcia prowadziła p. prof. dr hab. Ewa Dębowska , wszystko odbywało się w sali wykładowej- mogliśmy poczuć się jak na prawdziwych studiach:) Każde doświadczenie było dopracowane, nikt nie mógł oderwać wzroku. Najbardziej podobały nam się „tańczące , świecące butelki” 🙂
Nasza wiedza związana z fizyką została poszerzona nie tylko o czystą teorię, ale i praktykę!