Drezno w przedświątecznym klimacie

W dniu 13.12.2013 r. grupa 24 uczniów naszej szkoły wybrała się pod opieką nauczycieli (p. Anny Kucharczyk, p. Klaudii Dominiak i p. Michała Krzyżanowskiego) na wycieczkę do Drezna, która miała charakter edukacyjny. Dała uczniom możliwość sprawdzenia posiadanych umiejętności językowych oraz zapoznania się z niemieckim tradycjami bożonarodzeniowymi.
Najpierw zawitaliśmy jednak do rezerwatu skalnego Bastei (są to monumentalne ostańce skalne, które ogląda się, chodząc po przerzuconych pomiędzy nimi mostkach i kładkach), skąd można podziwiać piękno Parku Narodowego Szwajcarii Saskiej. Widoki zapierały dech w piersiach. Następnie ruszyliśmy na podbój Drezna. Poznawanie miasta rozpoczęliśmy od jednego z najsłynniejszych budynków operowych świata – bogato zdobionej Opery Sempera (Semperoper), dawnej książęcej rezydencji (Residenzschloß) i późnobarokowego zespołu architektonicznego Zwinger, gdzie zwiedzaliśmy Galerię Malarską Mistrzów Dawnych i podziwialiśmy obrazy najsłynniejszych malarzy Europy, m. in. dzieła Rubensa oraz Rembrandta oraz zajrzeliśmy też do Muzeum Porcelany. Następnie nasze kroki skierowaliśmy na Stare Miasto. Przemierzając je – nie możemy tu nie wspomnieć o ogromnym wrażeniu, jakie wywarł na nas znajdujący się tam Kościół Mariacki (Frauenkirche), który został całkowicie odbudowany po wojennych zniszczeniach – dotarliśmy do poświęconego cielesności i psychice człowieka Muzeum Higieny (Hygiene-Museum), które pozwoliło nam poznać nieco nowocześniejsze oblicze Drezna.
Następnie nasza grupa wraz z nauczycielami udała się na Dresdner Striezelmarkt, przepiękny jarmark bożonarodzeniowy. Wśród tłumu drezdeńczyków i wielu turystów na dobre poczuliśmy klimat nadchodzących świąt.
Pobyt w Dreźnie przebiegał w miłej atmosferze i dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń .
drezno