Dzień Europejski 2015

Dnia 21 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Jak co roku z tej okazji uczniowie prezentują swoje umiejętności językowe, taneczne, wokalne i artystyczne. Tym razem wyjątkowo wysoki poziom zaprezentowali uczestnicy Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Usłyszeliśmy wiele popularnych utworów w wykonaniu naszych utalentowanych gimnazjalistów, którzy zaśpiewali piosenki w języku angielskim i francuskim. Zespoły z klasy IA i ID zaśpiewały przy własnym akompaniamencie, a Natalia Kawerska z klasy IIIA i chłopcy z klasy IIIC wystąpili przy towarzyszącym im zespole tanecznym dziewcząt z klasy IIB i IIIA. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców. Jednak po długich naradach przyznano nagrody w dwóch kategoriach: dla zespołów oraz solistów.

Wśród wykonawców zespołowych:
I miejsce – klasa ID za wykonanie piosenki „Zombie”
II miejsce – zespół dziewcząt z klasy IIB, IIIA i IB za wykonanie piosenki „All about that bass”
III miejsce – klasa IA za wykonanie piosenki „Life is life”
Wśród solistów:
I miejsce – Sandra Spirydowicz z kl. IIIA za wykonanie piosenki „Say something”
II miejsce – Ewelina Płachta z kl. IB za wykonanie piosenki „Derniere danse”
III miejsce – Natalia Kawerska z kl. IIA za wykonanie piosenki „Dear future husband”
Wyróżnienie:
Chłopcy z klasy IIA za wykonanie piosenki „Counting stars”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i niezapomniane wrażenia.
Podczas Dnia Europejskiego zostały również ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, który składał się z dwóch etapów: etapu pisemnego i ustnego. Oto laureaci:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce Julia Zawadzka z kl. ID
II miejsce Daria Opiela z kl. ID