Dzień Europejski

Dzisiaj w naszej szkole miało miejsce nie lada wydarzenie, a mianowicie konkurs piosenki obcojęzycznej oraz test wiedzy dla uczniów szóstych klasach ze znajomości języka angielskiego.
W tym roku w Dzień Europejski było zaangażowanych wielu naszych gimnazjalistów. Prezentowaliśmy nie tylko talenty wokalne, ale także taneczne, aktorskie, mogliśmy podziwiać scenkę o Londynie przygotowaną przez grupę uczniów z klasy II c, oraz prezentację multimedialną.
Salę gimnastyczną przystrajały plakaty wykonane również przez utalentowaną grupę plastyczną z naszego gimnazjum oraz kolorowe i jedyne w swoim rodzaju balony. Wysłuchaliśmy m. in.:
utworu Adele – Someone Like You w wykonaniu Natalii Kawerskiej z klasy I a, która swoim niezwykłym głosem oczarowała jury i zdobyła II miejsce,
Miley Cyrus – Wrecking Ball wykonała dla nas Sandra Spirydowicz z klasy II a i tym samy zgarnęła III miejsce,
I miejsce zajęła Natalia Kondziołka z klasy III b, która zaśpiewała dla nas dwa utwory pierwszy z nich to Kings of leon – Use Somebody, zaś drugi Rudimental – Waiting All Night feat. Ella Eyre.
Nagrodę za najlepszą choreografię wywalczyła męska część klasy I a z utworem Castel of Glass zespołu Linkin Park.
Nagrodę publiczności zgarnęli chłopcy z klasy II c z utworem DJ Antoine – Ma Cherie.
Na uwagę zasługuje fakt, iż uczennica klasy IIIc podjęła się zaśpiewania piosenki w języku niemieckim „Es war einmal im Dezember”

Dziękujemy Oli Najdzie, Oli Siwak, Agacie Gucał, Angelice Spirydowicz, Patrycji Górak, Klaudii Zarębie, Oli Smaś, Patrycji Sobczak za wzięcie udziału w konkursie i niezapomniane jedyne w swoim rodzaju występy. Dziękujemy naszym prowadzącym: Karolinie Szaban oraz Jakubowi Ostropolskiemu bez których nie odbyłby się ten konkurs. Pragnę także podziękować pani Annie Strałce, pani Agnieszce Kapuścińskiej, które przygotowywały całe to przedsięwzięcie, a także służyły pomocą naszym piosenkarzom.
Na koniec imprezy odbyła się degustacja sałatki ziemniaczanej, przygotowanej przez miłośników kuchni niemieckiej.
I tak oto parę lekcji upłynęło nam w niesamowitym klimacie oraz niepowtarzalnych występach. Do zobaczenia mam nadzieję za rok!!! 😀

0 replies