Dzień Szkoły bez Przemocy

5 Czerwca- Dzień Szkoły bez Przemocy
Dzień Szkoły bez Przemocy to organizowane już po raz szósty ogólnopolskie święto wszystkich tych , którzy nie zgadzają się na przemoc, którzy chcą szkoły bezpiecznej; święto angażujących się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom, nauczycielom oraz rodzicom .

Tradycją naszej szkoły jest tworzenie łańcucha na znak naszej solidarności przeciwko przemocy. Ogniwa tego łańcucha będą nam przypominać , że szkoła jest wspólnotą nie tylko uczniów ale wszystkich pracowników , a także rodziców, że razem budować musimy klimat bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku. Mamy też pamiętać, że musimy przeciwdziałać agresji i zawsze reagować na jej przejawy .
Każde ogniwo łańcucha symbolizuje jednego ucznia. Wszystkie klasy wykonały łańcuch , a ogniw na każdym było tyle, ile uczniów liczy każda klasa, a ponieważ w szkole funkcjonujemy jako wspólnota, wszystkie łańcuchy zostały złączone w jedną całość .

Z okazji tego święta klasa I a przedstawiła wspaniałe scenki , które miały nam pokazać jak powinniśmy zachować się podczas bycia świadkiem przemocy .
przemoc