Dzień Walki z AIDS

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS inicjowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) W tym dniu na całym świecie, także w Polsce, organizowane są konferencje, happeningi czy akcje edukacyjne mające podnosić świadomość ludzi na temat tej choroby. W związku z tym szczególnym dniem w naszej szkole odbyły się dwa konkursy: konkurs na plakat poruszający problematykę AIDS oraz konkurs wiedzy o tej chorobie dedykowany uczniom klas II. W konkursie na plakat rywalizowało 15 prac uczniów wszystkich klas. Oceniając poziom merytoryczny a także wartość artystyczną plakatów jury wyłoniło trzech laureatów: – I miejsce z klasy Id Daria Opiela – II miejsce z klasy IIa Weronika Matwiejewa – III miejsce z klasy IIb Anna Romaniak Ponieważ poziom prac był bardzo wysoki przyznano także wyróżnienia. – Mazur Paulina kl Ia – Theresiak Wojciech kl IIIb – Julia Mej i Katarzyna Mazurkiewicz z klasy Ic W konkursie wiedzy o AIDS udział wzięło 22 uczniów z klas II. Odpowiadali oni na pytania dotyczące min. objawów choroby, sposobów przenoszenia czy profilaktyki. Sam konkurs poprzedziły spotkania uczniów z Panią Katarzyną Łochocką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy oraz zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego oraz panią pielęgniarkę. Świadomość uczestników konkursu okazała się nadzwyczaj dobra zaś najlepiej z testem poradzili sobie: – Aleksander Kapral z klasy IIc (miejsce I) – Artur Ziemiański kl IIb (miejsce II) – Agata Ostrowska kl IIc (miejsce III) Uczestnicy obu konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Komisje ds. Alkoholowych i Narkomanii przy Urzędzie Gminy i Miasta Chojnów. Kolejna edycja konkursów z rok. Do zobaczenia !

0 replies