Fizyka i chemia to Mount Everest? Nie w „Jedynce”

Dnia 25 maja naszą szkołę ponownie odwiedzili uczniowie klas szóstych chojnowskich podstawówek. Tym razem nasi gimnazjaliści pochwalili się umiejętnościami z dziedziny fizyki i chemii. Ich celem było pokazanie młodszym koleżankom i kolegom, że przedmioty ścisłe nazywane przez uczniów Mount Everestem – górą nie do zdobycia – potrafią też bawić i cieszyć.
11009896_998350746872055_6571234367602273578_n

Pierwszą część poświęciliśmy fizyce i pokazom oceanu w butelce, półkuli magdeburskich, katapult i zabaw powietrzem. Kolejnym etapem spotkania były doświadczenia chemiczne m.in. spalanie magnezu, powstawanie kolorowych pian oraz dmuchanie balonów podczas którego szóstoklasiści obserwowali jak w szybki sposób można nadmuchać balon przy pomocy octu i sody oczyszczonej. W czasie trwania doświadczeń nie zabrakło magicznych zadań dla naszych gości. Ukoronowaniem spotkania było wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu Języka Angielskiego na poziomie klas podstawowych oraz występy laureatów naszego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Nad całością czuwały Panie : Grażyna Pietruszewska oraz Wanda Hoszowska.

Oliwia Mielnik