Prezentujemy listę zawodników klubu kolarskiego SIGO-GIM1 Chojnów

Sezon 2016

Juniorki

Małgorzata Klatka

Alicja Gałas

Karolina Miller

Młodziczki

Ania Szewczyk

Emila Miller

Dominika Zielewska

Żakowie

Konrad Jeżewski

Jakub Miller

Mateusz Cieślak

Tekst i zdjęcia autorstwa Adama Biegaja z portalu chojnow.pl

Sigo Gim 1 na progu nowego sezonu

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon kolarski. Zawodniczki i zawodnicy chojnowskiego klubu Sigo Gim 1, działającego przy Gimnazjum nr 1 szlifują swoją formę na siłowni w Domu Kultury. Spotkanie z przedstawicielami klubu w tym miejscu stanowiło doskonałą okazję do podsumowania mijającego sezonu i nakreślenia planów na rok 2016.

Chojnowskim kolarzom jak zwykle w treningu towarzyszył trener Eugeniusz Bobiowski, który jak sam zaznaczył, możliwość trenowania właśnie w tym miejscu zawdzięcza dyrektorowi MOKSiRu – Chciałem podziękować dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, za to że nam użyczył salę gdzie możemy ćwiczyć. Są tu warunki bardzo fajne. Trener w krótkich słowach określił również plany na nowy sezon – Dziewczyny i chłopcy przygotowują się do sezonu 2016. Myślę że będzie to lepszy sezon od poprzedniego, mimo że nasze szeregi zostały troszeczkę zmniejszone o zawodników takich jak Karolina Cierluch, Agnieszka Jastrzębska, Damian Chojecki; przychodzą jednak nowi zawodnicy, pracujemy z nimi aby wyniki ubiegłoroczne podtrzymać, ewentualnie je poprawić.

A jak poprzedni sezon ocenić mogą zawodniczki i zawodnicy Sigo Gim 1?

Alicja Gałas

Sezon 2015 uznaję za dobry, chociaż mogło być lepiej. W tym sezonie postaram się być przynajmniej w pierwszej piątce na Pucharach Polski, przyłożę się bardziej do treningów i myślę będzie lepiej.
Małgorzata Klatka

Poprzedni sezon uznaję za dobry, chociaż mógłby być lepszy – nie do końca jestem zadowolona, ale zawsze mogło być gorzej. W nowym sezonie mam nadzieję że będą o wiele lepsze wyniki i oczywiście będę jeszcze bardziej przykładać się do treningów.
Anna Szewczyk

Poprzedni sezon uważam za udany, chociaż mógłby być lepszy. W następnym sezonie oczekuję dobrych wyników, chociaż będzie trudno bo przechodzę kategorię wyżej.
Emilia Miller

Uważam że poprzedni sezon był średni – na początku, później szło już lepiej. Mam nadzieję że w następnym sezonie będzie lepiej mi szło.

Dominika Zielewska

Poprzedni sezon wydawał mi się dobry, chodź mogło być dużo lepiej. W następnym sezonie planuję poprawić wyniki.
Jakub Miller

Poprzedni sezon wydawał mi się dobry, chodź bardziej muszę przyłożyć się do treningów.

Grono kolarzy Sigo Gim 1 zostało także powiększone o kolejnych zawodników. Wśród nich znajdują się: Mateusz Cieślak – dla którego wstąpienie w szeregi Sigo Gim 1 stanowi początek kolarskiej kariery oraz Konrad Jeżewski, który pierwsze starty (z licznymi sukcesami) w ważnych zawodach ma już za sobą – zacząłem jeździć na turnieje, wtedy zauważyli mnie i trafiłem do klubu. W zbliżającym się sezonie chciałbym zdobywać jak najwięcej pierwszych miejsc.

                                            Mateusz Cieślak
                                        
                         Konrad Jeżewski
                      

Sezon 2015 Sigo Gim 1 zakończył na 9. miejscu w klasyfikacji klubowej w kolarstwie szosowym (na 19 punktujących klubów); nieco lepsze rezultaty klub odniósł w klasyfikacji w kolarstwie górskim, gdzie zajął 8. miejsce (również na 19 punktujących klubów). Pomimo wysokich miejsc, wśród przedstawicieli Sigo Gim 1 nie widać zadowolenia – rezultaty bowiem mogły by być lepsze.

Sezon 2016 rozpoczyna się bardzo wcześnie. Już 5 marca reprezentanci Sigo Gim 1 wyruszą do Jeleniej Góry na pierwsze zawody przełajowe. 2 kwietnia wystartują w kryterium w Dzierżoniowie, natomiast dzień później wyruszą do Sobótki, gdzie będzie miało miejsce otwarcie sezonu w kolarstwie szosowym. 10 kwietnia w Zielonej Górze odbędą się zawody zaliczane do Pucharu Polski, stanowiące eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Trening w Domu Kultury stanowił również okazję do pożegnania klubowej koleżanki – Agnieszki Jastrzębskiej

Osiągnięte wyniki nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie klubu przez sponsorów – Pragniemy podziękować Pawłowi Pacule, firmie AXIO, Jarkowi Jóźwiakowi, Kubie Halikowskiemu oraz innym osobom, które wspierały finansowo nasz klub – powiedział trener Eugeniusz Bobiowski.

Nam pozostaje życzyć zawodniczkom i zawodnikom Sigo Gim 1 poprawienia rezultatów osiągniętych w ubiegłym sezonie; o (miejmy nadzieję) licznych sukcesach będziemy bieżąco informować.

Tekst i zdjęcia autorstwa Adama Biegaja z portalu chojnow.pl

Sigo Gim 1 na ulicach Dzierżoniowa i Sobótki

Dla zawodników chojnowskiego klubu kolarskiego Sigo Gim 1, działającego przy Gimnazjum nr 1 miniony weekend był wyjątkowo wyczerpujący. W sobotę w Dzierżoniowie wzięli udział w Międzynarodowym Kryterium Kolarskim, w niedzielę natomiast w Ślężańskim Mnichu w Sobótce.

Międzynarodowe Kryterium Kolarskie – Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke ściągnęło do Dzierżoniowa również zawodników z Ukrainy i Litwy. Wyścig stanowił pewnego rodzaju sprawdzian przygotowania zawodników do sezonu. Trudnej rywalizacji przebiegającej ulicami Dzierżoniowa (runda 1300 m) towarzyszyła wyjątkowo wiosenna pogoda.

W kategorii juniorek młodszych najlepszy rezultat wśród reprezentantek Sigo Gim 1 osiągnęła Alicja Gałas, kończąc rywalizację na 34. pozycji. Na 41. miejscu wyścig zakończyła Anna Szewczyk. Łącznie do na linii startu pojawiło się ponad 70 juniorek młodszych. W rywalizacji młodziczek chojnowski klub reprezentowała Emilia Miller, która rywalizację zakończyła na 29. pozycji. Wśród młodzików najlepszy rezultat osiągnął Mateusz Cieślak, kończąc wyścig na 37. miejscu. Tuż za nim uplasował się Jakub Miller. W kategorii wiekowej 7-8 lat chojnowski klub reprezentował Kamil Miller, który wyścig skończył na 17. pozycji.

W niedzielę zawodniczki Sigo Gim 1 wyruszyły do Sobótki, gdzie zmierzyły się w 29. Wyścigu Kolarskim Ślężański Mnich. Na kolarzy czekała wyjątkowo wymagająca trasa, pełna długich podjazdów i bardzo ostrych zakrętów. Rok temu na tej samej trasie ścigano się w ramach organizowanych w Sobótce Mistrzostw Polski seniorów.

W kategorii młodziczka najlepszy wynik wśród reprezentantek Sigo Gim 1 osiągnęła Emilia Miller – 32. miejsce. Na 47. pozycji rywalizację zakończyła Dominika Zielewska. Łącznie na linii startu pojawiło się 60 zawodniczek startujących w tej kategorii. W grupie juniorek młodszych (których łącznie na trasie wyścigu pojawiło się 82) najlepszy rezultat osiągnęła Anna Szewczyk, kończąc rywalizację na 42. miejscu. Na 52. pozycji wyścig zakończyła Alicja Gałas.

Podsumowując starty w sobotnich i niedzielnych zawodach należy wziąć po uwagę wysoką rangę rywalizacji w której udział brała krajowa (i nie tylko) czołówka – Był to ciężki weekend, bardzo wymagający pod względem wytrzymałościowym. Stanowił sprawdzian tego, jak zostali przygotowani zawodnicy do sezonu. W naszej grupie trzeba jeszcze wiele poprawić, co pokazały starty – stwierdził Eugeniusz Bobiowski, trener klubu Sigo Gim 1.

Sigo Gim 1 szlifowało formę w Karkonoszach

Sigo Gim 1 szlifowało formę w KarkonoszachTrening na górskiej trasie w podjeleniogórskim Podgórzynie i spacer po Szklarskiej Porębie – tak miniony weekend spędziły zawodniczki i zawodnicy Sigo Gim 1. Głównym celem wizyty w Karkonoszach było przygotowanie siłowe i wydolnościowe.

Reprezentanci Sigo Gim 1 wizytę na ziemi jeleniogórskiej rozpoczęli od Szklarskiej Poręby, gdzie zjedli ciepły posiłek, mieli również okazję zwiedzić okolicę i wodospad Szklarki.

Następnie chojnowscy kolarze udali się do pobliskiego Podgórzyna, gdzie rozpoczęli trening na trasie Górskich Mistrzostw Polski. Dużym utrudnieniem była wyjątkowo niesprzyjająca pogoda – przez cały czas treningu padał deszcz. Adepci kolarstwa mieli okazję przekonać dlaczego zawodowcy startujący w takich wyścigach jak Tour de France muszą ubierać kurtki na zjazdach. Trasa w Podgórzynie okazała się bardzo wymagająca, pełna podjazdów o nachyleniu od 8 do 12%, krętych zjazdów, które przy padającym deszczu okazały się bardzo śliskie i wymagające.

Trening na tak trudnej trasie i w trudnych warunkach pokazał szkoleniowcom słabości zawodników nad którymi trzeba jeszcze popracować w ramach przygotowań do następnych startów. Dla zawodniczek i zawodników Sigo Gim 1 trening stanowił spore doświadczenie w jeździe na rowerze na mokrej nawierzchni asfaltowej.

Już 30 kwietnia reprezentanci klubu działającego przy Gimnazjum nr 1 wystartują w kryterium w jeleniogórskich Cieplicach. Dzień później Sigo Gim 1 pojawi się na starcie czasówki w Podgórzynie. Miejmy nadzieję że trening właśnie w tym miejscu pomoże kolarzom uzyskać dobre wyniki.