III Gimnazjada wioślarska

W środę, 15 kwietnia, Gimnazjum nr 1 w Chojnowie gościło uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i Powiatowego Zespołu Szkół na cyklicznej już imprezie sportowej – III Gimnazjadzie wioślarskiej. Imprezę prowadzili pani Bona Szaban i pan Dariusz Wołoszyn.

Oprócz drużyn reprezentujących szkoły, w sportowych zmaganiach uczestniczyli również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie, którzy rozpoczęli rywalizację na ergometrach. Tak przejętych i skupionych zawodników miło było oglądać. A ich radość z otrzymanych medali i pucharu wywołała gromkie brawa pozostałych zawodników i widzów.

Od pierwszej Gimnazjady w chojnowskiej „Jedynce” rywalizują o miano najlepszych uczniowie z Miłkowic. To fantastyczni zawodnicy. Stanowią nie lada wyzwanie dla pozostałych. W tym roku również pokazali najwyższą klasę i wyjechali z Chojnowa z pucharami. Szkoda, że te najwyższe nagrody nie zostały u nas, ale w sporcie wygrywa najlepszy, a nasi goście właśnie tacy byli. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Czteroosobowe drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Po każdym etapie zawodów chętni mogli sprawdzić swoje siły w rozgrywkach indywidualnych .

A oto wyniki:

1. Konrad Błoński (Miłkowice), 38 s
  2. Jakub Ostropolski (PZS Chojnów), 39 s
  3. Michał Pachura (PZS Chojnów), 41 s

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, dziękujemy ich opiekunom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i prowadzenie imprezy. Bawiliśmy się z Wami wspaniale!

Nagrody, puchary i medale, ufundowali – Gmina Wiejska Chojnów i Gmina Miejska Chojnów. Dziękujemy gorąco.