Gitarowy Rekord na 5734 gitary!

Aż 5734 gitarzystów przybyło 1 maja na wrocławski Rynek, by zagrać w wielkiej orkiestrze, którą dyrygował Leszek Cichoński. „Hey Joe” Jimiego Hendrixa wspólnie z tysiącami gitarzystów zagrała także Jennifer Batten – gitarzystka Michaela Jacksona, Bruce Kulick – gitarzysta KISS, John Corabi – wokalista i gitarzysta Mötley Crüe oraz Chuck Garric (gitarzysta Alice Coopera).

Wśród tłumu gitar wyróżniała się grupa chojnowskiej młodzieży, która tradycyjnie już jako pierwsza zarejestrowała się do udziału w rekordzie i zajęła miejsca pod samą sceną. To uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 1 w Chojnowie – tym razem w liczbie ponad 20 osób, zarażeni pasją szarpania strun przez nauczyciela muzyki -Tomasza Susmęda. Na rekordzie byliśmy już po raz piąty z rzędu i jak zwykle bawiliśmy się znakomicie słuchając czołówki gitarzystów polskich i światowych scen.
Wyjazd na rekord gitarowy stał się już tradycją naszej szkoły i stanowi podsumowanie całorocznej pracy i ćwiczeń – niektórzy uczniowie we wrześniu stawiali swoje pierwsze kroki na gitarze, a teraz mogli już bez większych trudności zagrać wspólnie „Hey Joe” i wziąć udział w tej niesamowitej imprezie. I choć w tym roku pobić rekordu się nie udało (ubiegłoroczny wynik to 7273 gitary), wyjazd dostarczył niesamowitych muzycznych wrażeń, a widok „lasu gitar”, kiedy wszystkie instrumenty podnoszone są do góry – jak zwykle nieopisany!
Wszystkich młodych ludzi pragnących spróbować sił na gitarze, zapraszamy do nas, może następnym razem pobijemy rekord wspólnie!

kawa