I Gimnazjada Wioślarska

W pocie czoła, bez taryfy ulgowej, w duchu zdrowej rywalizacji w środowy poranek w chojnowskim Gimnazjum nr 1 odbyła się I Gimnazjada Wioślarska, czyli zawody wioślarskie na ergonometrach. Zdradzając ostateczny wynik – puchar został w Chojnowie!

– Pomysł na takie zawody zrodził się kiedy wróciliśmy z zawodów w Ścinawie. Tak nam się to spodobało, że postanowiliśmy zrobić to u siebie. Myśleliśmy początkowo, że Ścinawa pożyczała ergometry od kogoś, że były wynajmowane, jednak gdy dowiedzieliśmy się, że są ich własnością to byliśmy gotowi zapłacić za ich wynajęcie. Pan burmistrz Ścinawy nieodpłatnie nam je udostępnił i mogliśmy przeprowadzić imprezę u nas! – o początkach mówi nam główna organizatorka zawodów, nauczycielka Gimnazjum nr 1 w Chojnowie Bona Szaban.

W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 poza uczniami szkoły do rywalizacji przystąpili również uczniowie drugiego gimnazjum z naszego miasta, dwie drużyny z miejscowej „Trójki”, goście z Miłkowic oraz uważana od początku za faworytów drużyna ze Ścinawy, która po niewielkich „bojach” ze śnieżną pogodą cała i zdrowa dotarła do Chojnowa.

Miłym akcentem rywalizacji w Chojnowie było zaproszenie osób niepełnosprawnych z naszego miasta do startu w zawodach. Na ergonometrach jako pierwsi zasiedli członkowie Środowiskowych Domów Samopomocy z naszego miasta. Z ogromną frajdą wyciskali siódme poty obserwując tablicę z graficzną prezentacją przepłyniętej odległości. Wszyscy z rąk starosty legnickiego otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Duma i radość jaka od nich biła udzieliła się licznie zgromadzonej publiczności, która dzielnie dopingowała wszystkich zawodników.

z chojnow.pl