I speak WORDPRESS

Od kilku tygodni „społeczność uczniowska” Gimnazjum nr 1 w Chojnowie cieszy się nową stroną internetową szkoły. Powstała ona z inicjatywy pana Wojtka Równanka, absolwenta naszej szkoły i pana Dariusza Wołoszyna.
Bardzo szybko do pomysłu tworzenia strony opartej na WordPressie dołączyła młodzież, zwłaszcza z klasy 1d, Ia i IIIb oraz uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 3. Z wypiekami na twarzy uczestnicy projektu słuchali wykładów pana Wojtka. Nabywali nowych umiejętności, ćwiczyli nieznane im wcześniej możliwości i funkcje WordPressa. Wszyscy uczestnicy projektu sukcesywnie zgromadzili sporą wiedzę z zakresu zarządzania treścią stron www i ich tworzenia. GOPR1027GOPR1040

Może i żmudna, ale ciekawa i rozwijająca umiejętności praca, z tygodnia na tydzień przynosiła coraz więcej radości i satysfakcji. Młodzi ludzie z entuzjazmem archiwizowali dane z istniejącej jeszcze wówczas starej wersji strony. Umiejętnie tworzyli nowe wpisy, stając się twórcami nowej strony – zostali redaktorami tego przedsięwzięcia.
Nowa strona zyskała duże uznanie odbiorców. Jej forma spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Dostępność do informacji, czytelność i przejrzystość witryny zadowoliła twórców i rzeszę użytkowników.
Nowa strona to dowód na to, że warto podejmować nowe, trudne wyzwania, bo radość z osiągniętego efektu jest ogromna.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i pracę przy tworzeniu tej strony. Dziękujemy naszemu mentorowi, panu Wojtkowi – za pomysł, inspiracje i mobilizowanie nas do pracy.

Projekt zrealizowano przy współpracy z firmą zenbox.pl, która udostępniłam nam odpowiedni konto na serwerze.

I like WordPress !!!