II runda Coca-Cola Cup

Coca- Cola Cup 2012

Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Tą dewizę głęboko do serca wzięły sobie piłkarki i piłkarze nożni Gimnazjum nr 1, którzy w piątkowy (28.10.1011 r.) poranek rozegrali mecze na stadionie przy al. Orła Białego w Legnicy. Stawką było zakwalifikowanie się do finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Coca-Cola Cup w piłce nożnej dziewcząt i chłopców.

Do turnieju w całej Polsce zgłosiło się ponad 3500 zespołów, które pierwsze mecze rozgrywały w eliminacjach, eliminacyjnej rundzie I i rundzie II. Obie nasze reprezentacje dotarł do II rundy gdzie zajęły II miejsce. Niestety, zabrakło „odrobiny szczęścia”.

Reprezentacja chłopców po pięknym meczu, w którym pokazali profesjonalizm godny piłkarzy z Ligi Mistrzów, zremisowali z drużyną Legnickiego Pola. Rozstrzygnięcie dały dopiero rzuty karne, w których lepsi okazali się przeciwnicy. Na drodze do upragnionego finału naszych dziewcząt pojawiła się drużyna z Prochowic. Mimo pracy całego zespołu, kapitalnych szarż z piłką na bramkę przeciwniczek, fantastycznej obrony, na finał wojewódzki jadą Prochowiczanki.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.