Kolędowanie w Parasolu

W dniu 18-go grudnia 2014r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym „Niebieski parasol” w Chojnowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przygotowała dla podopiecznych ośrodka przedświąteczne spotkanie kolędowe. Chór szkolny prowadzony przez p. Tomasza Susmęda wykonał koncert złożony z kilkunastu tradycyjnych polskich kolęd – tych bardziej i mniej znanych. Boże Narodzenie to czas szczególny, zwłaszcza dla osób spędzających je poza domem, z dala od rodziny, dlatego występ wzbudził ogromne wzruszenie zarówno wśród słuchaczy, jak i u młodzieży, o czym dobitnie świadczyły łzy, które pojawiły się w oczach wszystkich zgromadzonych. Koncert przerodził się we wspólne kolędowanie, piękne polskie kolędy wybrzmiały w głosach i sercach wszystkich zebranych. Warto wspomnieć, że inicjatywa występu wyszła od młodzieży „Jedynki” – uczennice tej szkoły są częstymi gośćmi, spotykają się z mieszkańcami Parasola nie tylko od święta, pełniąc służbę wolontariatu w ośrodku. A sam występ doszedł do skutku dzięki życzliwości władz ośrodka „Niebieski Parasol”, jak również dyrekcji Gimnazjum nr 1. Liczymy, że przedświąteczne spotkania młodzieży z pensjonariuszami staną się piękną chojnowską tradycją.