Kolejne sukcesy Sigo Gim 1

W ostatnim czasie klub kolarski Sigo Gim 1 działający przy chojnowskim Gimnazjum nr 1 czynnie uczestniczył w licznych zawodach sportowych. Jako pierwsza przyszła kolej na Czasówkę w Podgórzynie, gdzie kolarze rywalizowali w ruchu ulicznym otwartym. Nie było łatwo. Nasza zawodniczka Alicja Gałas wypadła świetnie zajmując doskonałe drugie miejsce wśród juniorek młodszych. Pozostałym adeptom dwóch kółek start w Podgórzynie niestety nie poszedł dobrze. Fatalny start, samochody na trasie przyczyniły się do nieco słabszych wyników.

Drugiego dnia, w tej samej miejscowości, podczas Kryterium Ulicznego było już o niebo lepiej. Alicja Gałas poprawiła swój wynik zajmując pierwsze miejsce. W kategorii wiekowej P-23 – Alicja Jastrzębska była druga. Na tym nie koniec. 26 kwietnia kolarze z Sigo Gim 1 dołożyli więcej dobrych wyników. Wśród juniorów doskonałe drugie miejsce zajął Damian Chojecki, wśród młodziczek odpowiednio VI i VII miejsca zajmowały: Ania Szewczyk oraz Patrycja Rataj. Swój pierwszy start na takiej imprezie sportowej zaliczył Kuba Miller, który pomimo sporej tremy zajął X lokatę.

Tydzień później podopieczni Eugeniusza Bobiowskiego zameldowali się w Grębocicach, gdzie rozegrano kolejne Kryterium Kolarskie. Pogoda dopisała, młodzi adepci dwóch kółek rywalizowali na odcinku 1400m. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do przejechania od 9 do 18 rund. Tutaj również nie zabrakło dobrych wyników. Wśród młodziczek bardzo dobrze wypadła Ania Szewczyk plasując się na drugiej lokacie. Patrycja Rataj w tej samej kategorii zajęła IV miejsce, natomiast XII była Emilia Miller. Nieco słabiej, w porównaniu do poprzedniego tygodnia, wypadła Alicja Gałas zajmując V lokatę. Wśród juniorek piąta była Małgorzata Klatka.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst – Maciej Rusiecki