Najlepsza z ortografii

UCZENNICA GIMNAZJUM NR 1 WŚRÓD NAJLEPSZYCH W POLSCE!!!

Miło nam zakomunikować, że uczennica kl. I d naszej szkoły- Marta Zatwarnicka została laureatką Ogólnopolskiej Stypendiady Polonistycznej w kategorii ,,ortografia”. Gimnazjalistka zdobyła maksymalną liczbę pięćdziesięciu punktów, plasując się tym samym na I miejscu.

Konkurs odbył się 12 marca bieżącego roku. Sprawdzał znajomość reguł ortograficznych w zakresie pisowni wyrazów z u- ó, ż- rz, h- ch oraz umiejętność stosowania ich w praktyce.

Uczniowie otrzymali do rozwiązania test składający się z 20 zadań otwartych podzielonych na cztery zróżnicowane pod względem trudności części: część A- fabryka wyrazów z „u-ó”, część B- fabryka wyrazów z „ż-rz”, część C- fabryka wyrazów z „h-ch”, część D- dyktando z lukami.

O tym, że sprawdzian nie był prosty, niech zaświadczy fakt, iż poza Martą bezbłędnie rozwiązało go zaledwie osiem osób w Polsce! Wśród wyrazów konkursowych znalazły się m. in. takie słowa jak haust, chałtura, błahy i to właśnie ich pisownia sprawiła młodzieży największą trudność.

Serdecznie gratulujemy uczennicy kl. I d wiedzy i umiejętności! Życzymy dalszych sukcesów polonistycznych!

m.zatwarnicka