Narodowe czytanie

12 września 2018 roku Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie włączyło się w akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Charleston, piosenki Eugeniusza Bodo, utwór „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” wprowadziły wszystkich w klimat pierwszych lat niepodległości Polski, a więc czasów, które opisane zostały w powieści Żeromskiego. Miniwystawa zdjęć towarzysząca czytaniu, przeniosła słuchaczy w świat mody, motoryzacji, filmu z początku lat dwudziestych. Uczniowie z klas IIIa i IIIb przeczytali początkowe fragmenty „Przedwiośnia” ukazujące postać głównego bohatera, Cezarego Baryki, oraz jego rodziców. Piękne czytanie, odważny taniec, pomoc techniczna, prasowanie obrusów, stroje z epoki, oprawa muzyczna – tym wszystkim zajęli się uczniowie klas III naszego gimnazjum. Organizatorki, Maria Lis i Elżbieta Myszograj, dziękują za zaangażowanie, pomoc, pomysłowość, dobrą zabawę. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zechcieli razem z nami wziąć udział w tej ogólnonarodowej akcji.