Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Countdown
Do końca roku szkolnego pozostało...


Foto chmurka
Logowanie
Ostatnio widziani

» Zarejestrowanych: 106

» Najnowszy: Michal06

Dzień Papieski
W niedzielę (12.10.14) nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach Dnia Papieskiego pod hasłem "Świętymi Bądźcie", który w tym roku obchodzony był w legnickim kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski.
Na początku uroczystości odbyła się część oficjalna, czyli msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Marka Mendyka, z udziałem pocztów sztandarowych szkół z terenu Diecezji Legnickiej, których patronem jest Jan Paweł II, oraz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Po oficjalnym rozpoczęciu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, oraz część artystyczna przygotowana przez młodzież z diecezji.

A tak przy okazji - taką mamy zdolną młodzież :)
Dzień Nauczyciela

Otrzęsiny

9 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. O godzinie 10.30 na szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Gospodarze klas pierwszych w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów złożyli przed panią dyrektor Elżbietą Fałat przyrzeczenie o sumiennym wypełnianiu nałożonych na nich obowiązków. Po tym poważnym wstępie nastąpiła część nieoficjalna otrzęsin, czyli udział pierwszaków w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez drugoklasistów. W tym roku szkolnym wszystko odbywało się w scenerii zielonej łączki pełnej różnorodnych owadów, w role których wcielili się uczniowie klas pierwszych i drugich. Uczestnicy, przystrojeni w odpowiednie czułka, zebrani przy kolorowych kwiatkach, odśpiewali owadzi hymn „Pszczółka Maja sobie lata”. Wtedy wszystko się zaczęło… pierwsza konkurencja polegała na zaprezentowaniu klasy: były piosenki, układy choreograficzne, scenki, rymowanki. Kolejne zmagania sprawdzały sprawność fizyczną pierwszaków, prędkość jedzenia, znajomość nauczycieli. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymywali słodkie upominki, przegrani też nie mogli narzekać na gościnność uczniów klas drugich. Ci bowiem z myślą o nich przygotowali zupkę z: keczupu, musztardy, pieprzu, chińskich przypraw, a zresztą czego tam nie było… w ostatecznym rozrachunku zwyciężyła klasa I d. Wszystkie klasy pierwsze otrzymały pamiątkowe dyplomy, następnie udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez kolegów z klas drugich. Nad przebiegiem zmagań czuwało szanowne jury, w skład którego weszli: pani dyrektor Elżbieta Fałat, pani wicedyrektor Magdalena Czapska, uczniowie klas trzecich. Serdecznie dziękujemy uczniom klas drugich i ich wychowawcom za organizację imprezy, rodzicom za zaangażowanie, klasom pierwszym na czele z wychowawcami za dobrą zabawę, jury za pomoc w ocenie zmagań. Otrzęsiny w roku szkolnym 2014/2015 przeszły już do historii, ale po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali: „JAK SIĘ BAWI, JAK SIĘ BAWI JEDYNKA!!!”.


Ewakuacja
Dzisiaj o godzinie 9 dyrekcja szkoły "dość nieoczekiwanie" :) poinformowała nas o pożarze w naszym budynku. Zgodnie z procedurami ewakuowaliśmy się na ulicę Głowackiego. Okazało się, na szczęście, że są to ćwiczenia przeprowadzane przez JRG nr 3 w Chojnowie.
Podczas ćwiczeń na drugim piętrze szkoły uwięziona została jedna z klas. Grupę uczniów pozostałych na terenie placówki ewakuowano za pomocą podnośnika SHD 25, potem zademonstrowano jeszcze skokochron ratowniczy.
Cała akcja przebiegła pomyślnie, a sama ewakuacja nie sprawiła uczniom problemów.

Relacja z wydarzenia :)
Turniej piłkarski
W poniedziałek (6.10.14) reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłkarskim na poziomie podstrefowym w Legnicy. Do udziału w zawodach zgłosiły się trzy zespoły: Gimnazjum nr 1 z Chojnowa, Gimnazjum z Legnicy oraz Gimnazjum ze Złotoryi. W pierwszym meczu ulegliśmy 0:8 Legnicy, w drugim pokonaliśmy Złotoryję 4:2 (bramki strzelali Szafran i 3x Pisarski). Dzięki dobrej postawie, w drugim meczu, nasze gimnazjum zajęło doskonałą, drugą pozycję, tuż za niepokonaną drużyną z Legnicy. Na trzecim miejscu turniej zakończyła Złotoryja. Drugie miejsce daje nam awans do kolejnej fazy rozgrywek i już w czwartek (16.10.14) nasi piłkarze ponownie pojadą do Legnicy.
Mistrzostw Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB.
Sukces naszych dziewczyn w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB.
Oto miejsca naszych uczennic reprezentujących klub SIGO-Gim 1 Chojnów:
miejsce 3 - Gałas Alicja
miejsce 5 - Szewczyk Anna
miejsce 11 - Rataj Patrycja

Gratulujemy :)
Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Piłce Nożnej Chłopców
Jesteśmy wszędzie.

Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Piłce Nożnej Chłopców - podstrefa. Wygrana 2-0 :)Podziel się posiłkiem
W dniach 3-4 października odbędzie się kolejna edycja akcji "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"
Akcja, którą od kilka lat bardzo czynnie wspierają wolontariusze z naszego gimnazjum polega na zbiórce żywności w dwóch chojnowskich sklepach Biedronka. Akcję prowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych I Potrzebujących Dajmy Szansę w Chojnowie. Zapraszamy wszystkich do wsparcia i pomocy potrzebującym rodzinom w naszym mieście i gminie. Relacja z akcji na fanpage'u naszego gimnazjum.


Wicemistrzowie Powiatu
Nasza szkoła wicemistrzem Powiatowych Jesiennych Biegów Przełajowych.


26.09.2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegach przełajowych, które rozgrywane były w Krotoszycach.Walka toczyła się między sześcioma gimnazjami w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Jednak nasi uczniowie w składzie:
J. Dydyk, K. Kluga, I. Gruszka, K. Mendel, M. Merunowicz, D. Grudziński, N. Bekacz, N. Michałkiewicz, K. Mihułka, D. Nosal, A. Wieleżew, P. Lewicki, P. Baran, N. Kosińska, P. Sznajdrowicz, J. Borkowski, K. Liśkiewicz i P. Romaniak wywalczyli w fantastycznym stylu II miejsce w rankingu szkół gimnazjalnych.
Szczególne uznanie należy się dziewczętom:
- Natalii Bekacz - I miejsce w kategorii klas II
- Paulinie Baran - II miejsce w kategorii klas I
Gratulacje :)
J.K


Imiennik
Dnia 26 września odbyło się pierwsze spotkanie grupy uczniów z klasy I d realizującej drugą odsłonę projektu edukacyjnego „Imiennik Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie”.
Uczestnicy wybrali już zadania: propagowanie wiedzy na temat historii imion, opracowanie listy najrzadszych i najpopularniejszych imion w naszej szkole, przeprowadzenie ankiety dotyczącej wyboru imion w naszych rodzinach, opracowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o imionach. Grupa 12 uczniów z opiekunem E. Myszograj podzieliła się obowiązkami i już zabrała się do wytężonej pracy.
Wkrótce usłyszycie o jej wynikach!!!


Smaki lektur :)
Już na początku października uczniowie klasy I a i II d Gimnazjum nr 1 będą mieli okazję wziąć udział w nie lada przedsięwzięciu. Rusza bowiem projekt edukacyjny o charakterze literacko- kulinarnym zatytułowany ,,SMAKI NASZYCH LEKTUR". Jego głównym celem jest popularyzacja literatury i czytelnictwa wśród młodzieży oraz dobra, a przede wszystkim smaczna : ) , zabawa!!!
Opiekunem projektu jest nauczyciel języka polskiego- p. Monika Inglot.
Do usłyszenia niebawem!