Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Countdown
Do końca roku szkolnego zostało :(

Damy radę :)

Lista przebojów GIM1
Wesołych Świąt :D


Foto chmurka
Logowanie
Ostatnio widziani

» Zarejestrowanych: 84

» Najnowszy: Kamila2000

Powodzenia
Uczniom klas trzecich życzymy przez najbliższe dni - powodzenia :) Trzymamy kciuki.


Życzenia

Życzymy wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom i naszym pracownikom,
aby Wielkanoc ogarnęła Was szczególną tradycją
i nowymi szczęśliwymi przeżyciami,
Ale przede wszystkim by Wielkanoc
umocniła Waszą wiarę, podniosła na duchu
i napełniła Wasze serca radością.


Turniej siatkareczek :)
Dzisiaj o godzinie 10.00 w naszej szkole rozpoczął się turniej siatkarski zorganizowany przez pana Włodzimierza Zatorskiego. Celem naszych zmagań siatkarskich jest szerzenie wśród młodzieży aktywnego trybu życia. W szkole nie tylko się uczymy, ale także bawimy i trenujemy różne dyscypliny sportowe. Rywalizacja była na wysokim poziomie, każda z uczestniczek prezentowała swoje najlepsze umiejętności siatkarskie. Cieszymy się tak licznym przybyciem na naszą imprezę. W pierwszej grupie znalazły się zespoły z:
- III c
- II b ( drugi zespół )
- I b ( drugi zespół )
- I d
W drugiej grupie zespoły z:
- I a
- II b ( pierwszy zespół )
- I b ( pierwszy zespół )
- II a
Na poszczególnych miejscach znalazły się:
1. miejsce klasa III c
2. miejsce klasa II a
3. miejsce klasa II b ( drugi zespół )
Na zakończenie rozgrywek każda z siatkarek otrzymała nagrodę. Serdecznie dziękujemy za mile spędzone 4 godziny na sali. Do zobaczenia wkrótce !


II Gimnazjada wioślarska
Już po raz drugi nasze gimnazjum jest organizatorem wioślarskiej gimnazjady. Do turnieju przystąpiły drużyny między innymi z : Miłkowic, Ścinawy, SP3 Chojnów, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, PZS Chojnów, 1 LO Chojnów oraz organizatorzy czyli Gimnazjum nr 1. Zmagania na ergometrach z roku na rok przyciągają tłumy zainteresowanych, cieszymy się tak wielkim zamiłowaniem do wioślarstwa. Kto wie może dzięki naszym zawodom niektórzy z uczestników w przyszłości będą trenować kajakarstwo i zdobywać olimpijskie medale. Miejsca na których uplasowali się nasi wioślarze: szkoły podstawowe:


dziewczyny

1. miejsce SP3 Chojnów


2. miejsce SP Miłkowice


chłopcy

1. miejsce SP Ścinawa


2. miejsce SP Miłkowice


3. miejsce SP3 Chojnów


gimnazjum
dziewczyny

1. miejsce Miłkowice


2. miejsce Ścinawa


3. miejsce GIM 1 Chojnów


chłopcy

1. miejsce Ścinawa


2. miejsce Miłkowice


3. miejsce GIM 2 Chojnów


4. miejsce GIM 1 Chojnów


szkoły ponadgimnazjalne
dziewczyny

1. miejsce PZS w składzie ( I. Jurczyk, M. Lizak, K. Urszulak, M. Duda )


2. miejsce PZS w składzie ( K. Solpa, A. Drzał, E. Buczyńska, M. Michułka )


chłopcy

1. miejsce PZS w składzie ( D. Migała, K. Dydyk, T. Malinowski, P. Bekacz )


2. miejsce PZS w składzie ( M. Pachura, D. Pachura, A. Bencal, A. Turkiewicz )


3. miejsce 1 LO w składzie ( W. Nowak, M. Mazur, M. Raczyński, T. Grabka )Serdeczne podziękowania kieruję w stronę p. Bony Szaban i p. Dariusza Wołoszyna za nadzorowanie i przeprowadzenie konkursu na ergometrach, wyrazy wdzięczności kieruje dla klasy III c za pomoc przy organizacji gimnazjady. Do zobaczenia za rok !
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy
W dniu dzisiejszym w Legnicy w Starostwie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała Natalia Bałaj, uczennica klasy III c, zajęła I miejsce, awansując tym samy do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!! :)

,,DZIEŃ TEATRU W GIMNAZJUM NR 1”
,,To jest teatr.
A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie.
I już zawsze w misce księżyc widzieć...”


W czwartek 27 marca po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru. Imprezę zorganizowali uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego. Wśród atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję znalazły się:
- Konkurs Wiedzy o Teatrze, podczas którego młodzież musiała wykazać się znajomością podstawowych pojęć teatralnych, rozpoznać tytuły utworów scenicznych na podstawie wylosowanych fragmentów czy namalować karykaturę ulubionego polskiej aktorki lub aktora;
- teatralna loteria z sentencjami dla uczniów klas I uwieńczona rozlosowaniem nagród- niespodzianek;
-wystawka tematyczna w holu szkoły, na której znalazły się m.in. zasady teatralnego savoir- vivre’u oraz słowniczek pojęć teatralnych na wesoło,
Ponadto zadaniem każdej klasy było zaprezentowanie sceny teatralnej opartej na jednej z lektur obowiązujących w gimnazjum. Trzeba przyznać, że wszyscy uczniowie znakomicie przygotowali się do tej konkurencji. Zgromadzili niezbędne rekwizyty, własnoręcznie wykonali elementy scenografii. Podziękowania należą się również wychowawcom.
Powyższe inicjatywy spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Młodzież dobrze się bawiła, a przy okazji poszerzyła swoją wiedzę z zakresu literatury i teatru.


Deng Deng
Znamy wyniki II edycji międzyszkolnego konkursu językowego z języka angielskiego i niemieckiego DENG DENG, przeprowadzonego dnia 20.03.2014 w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie.
Wyróżnienia za uzyskanie wysokiej lokaty z języka angielskiego otrzymała Aleksandra Najda uczennica klasy III C.
W konkursie z języka niemieckiego II miejsce zajęła Manuela Baran uczennica klasy II A, wyróżnienia za uzyskanie wysokiej lokaty otrzymał- Szymon Ostropolski uczeń klasy III C.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a w/w gratulujemy sukcesu.
Targi
19 marca od godziny 10 mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z Chojnowa, Legnicy, Bolesławca czy Złotoryi. Każda z prezentujących się szkół miała do dyspozycji około 7 minut, by przedstawić ofertę swojej szkoły. Następnie uczniowie klas trzecich mogli porozmawiać z przedstawicielami szkół, zasięgnąć informacji od uczniów, zapoznać się z ich promocją."II Gimnazjada wioślarska, czyli wiosłowanie na sucho"
Zapraszamy do udziału w zawodach "II Gimnazjada wioślarska, czyli wiosłowanie na sucho" na ergometrach wioślarskich.
Zawody odbędą się 2 kwietnia 2014 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
Szkołę mogą reprezentować 2 zespoły czteroosobowe: dziewcząt i chłopców,i po czterech zawodników. Wymagany jest strój sportowy i obuwie halowe.
Szczegóły w regulaminie i na stronie: www.zolty-kajak.gim1chojnow.pl

Lipdup sprzed lat

Sukces Szkolnego Chóru
Dzisiaj chór z naszego gimnazjum wygrał prestiżowy Przegląd Piesni Patriotycznej w Legnicy, organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i jako jedyny z prezentujących sie zespołów dostał nominację do galowego koncertu we Wrocławiu. Gratulujemy młodzieży i opiekunowi, panu Tomaszowi Susmędowi!!)