Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Grudzień 19 2014 17:26:56
Nawigacja
Kolędowanie w Parasolu
W dniu 18-go grudnia 2014r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym „Niebieski parasol” w Chojnowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przygotowała dla podopiecznych ośrodka przedświąteczne spotkanie kolędowe. Chór szkolny prowadzony przez p. Tomasza Susmęda wykonał koncert złożony z kilkunastu tradycyjnych polskich kolęd - tych bardziej i mniej znanych. Boże Narodzenie to czas szczególny, zwłaszcza dla osób spędzających je poza domem, z dala od rodziny, dlatego występ wzbudził ogromne wzruszenie zarówno wśród słuchaczy, jak i u młodzieży, o czym dobitnie świadczyły łzy, które pojawiły się w oczach wszystkich zgromadzonych. Koncert przerodził się we wspólne kolędowanie, piękne polskie kolędy wybrzmiały w głosach i sercach wszystkich zebranych. Warto wspomnieć, że inicjatywa występu wyszła od młodzieży „Jedynki” - uczennice tej szkoły są częstymi gośćmi, spotykają się z mieszkańcami Parasola nie tylko od święta, pełniąc służbę wolontariatu w ośrodku. A sam występ doszedł do skutku dzięki życzliwości władz ośrodka „Niebieski Parasol”, jak również dyrekcji Gimnazjum nr 1. Liczymy, że przedświąteczne spotkania młodzieży z pensjonariuszami staną się piękną chojnowską tradycją.

Dari dnia grudzień 19 2014 Drukuj
Konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Chojnowie mogli wziąć udział w konkursie na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim. Dziękujemy Uczniom za piękne kartki, niestety nie mogliśmy nagrodzić wszystkich. Po naradach z gronem pedagogicznym wybraliśmy i nagrodziliśmy 3 prace oraz 3 wyróżnienia.
Kryteria na które zwracaliśmy uwagę to: pomysł, estetyka pracy, wkład pracy oraz życzenia świąteczne.
Miejsca:
1. Agata Ostrowska
2. Agata Być I B
3. Magdalena Chadała I D
Wyróżnienia:
1. Paulina Sznajdrowicz III B
2. Natalia Bekacz II B
3. Anna Romaniak II B


Dari dnia grudzień 19 2014 Drukuj
Błyskotliwi
Gimnazjum nr 1 w Chojnowie również włącza się ogólnopolskiej akcji "Błyskotliwi" - pamiętajmy o odblaskach". Aby wziąć udział w ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych konkursie filmowym przygotowaliśmy film w dwóch wersjach. poniżej prezentujemy jedną z wersji :)

Dari dnia grudzień 18 2014 Drukuj
Turniej siatkówki
Dnia 16.12.2014r. na 7 i 8 godzinie lekcyjnej, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej piłki siatkowej chłopców z klas pierwszych. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów:
- Rude Drule z kl.1c
- Kwasy z kl.1a
- Rumcajsy z kl.1d
- Andrzeje z kl.1d
- Kosy z kl.1a
- Kapcie z kl.1d
Miejsca na podium zajęły następujące drużyny:
- I miejsce klasa 1d ''Kapcie"
- II miejsce klasa 1a ''Kosy"
- III miejsce klasa 1d ''Rude Drule"
Mecze sędziowały uczennice z klasy 3a : Manuela Baran, Klaudia Kawa, Oliwia Mielnik, Dagmara Brzezińska, Justyna Foryś. Wszystkie zespoły wykazały się wielkim talentem i chęcią zwycięstwa. Cała impreza odbyła się pod czujnym okiem pana Włodzimierza Zatorskiego.


Dari dnia grudzień 17 2014 Drukuj
"Żołnierska przygoda"
10 grudnia 2014 r. w auli I LO w Legnicy odbył się etap rejonowy bardzo prestiżowego ogólnopolskiego konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy".
Przez gęste sito eliminacji do tej części awansowało 50 najlepszych uczniów z dawnego województwa legnickiego. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Chojnowie: Marta Zatwarnicka, Adam Adamcewicz i Artur Ziemiański, uczniowie klasy I i II, co było miłą niespodzianką, biorąc pod uwagę to, że większość piszących reprezentowało klasy trzecie. Udział naszych gimnazjalistów wpisał się w tradycję szkolną. Od wielu lat, łącząc dobrą zabawę z pasją historyczną, odnosimy poważne sukcesy w tej "żołnierskiej przygodzie".
Gratulujemy, trzymamy kciuki i liczymy na kolejne sukcesy.

Dari dnia grudzień 17 2014 Drukuj
Jarmark

Dari dnia grudzień 15 2014 Drukuj
Kiermasz

Zajawka z kiermaszu :) Kiermasz zorganizowano w  czwartek, 11 grudnia 2014. Dochód z kiermaszu przeznaczamy dla Oliwiera, młodszego brata naszej uczennicy z kl. 1. Ponadto przed świętami prowadzimy akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem dla Oliwiera". Zapraszamy wszystkich, aby wsparli nasze przedsięwzięcie.

Dari dnia grudzień 15 2014 Drukuj
WSKF - part XI
I jeszcze klasa IIIb

Dari dnia grudzień 15 2014 Drukuj
Uczniowie Jedynki z wizytą w Dreźnie

Grudniowy wyjazd uczniów naszej szkoły do Drezna powoli staje się już tradycją. Tym razem nasz pobyt w stolicy Saksonii zaczęliśmy od zwiedzania jedynego w swoim rodzaju Muzeum Higieny, mieszczącego sporo interaktywnych ekspozycji, które dotyczą wielu dziedzin związanych z życiem człowieka. Następnie mogliśmy w trakcie forsownego spaceru po Starym Mieście podziwiać Frauenkirche (kościół ewangelicki, będący symbolem odbudowującego się stale Drezna po bombardowaniu w czasie II wojny światowej), Tarasy Brühla (ogrody ministra finansów Augusta Mocnego, zwane Balkonami Europy), Hofkirche (kościół dworski, obecnie katolicki kościół katedralny biskupstwa drezdeńsko-miśnieńskiego), Operę Sempera oraz oczywiście zespół pałacowy Zwinger, perełkę saskiego baroku, siedzibę elektorów i królów Saksonii. Późnym popołudniem udaliśmy się na Dresdner Striezelmarkt, najstarszy i uchodzący za najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż panująca na nim niepowtarzalna atmosfera wprowadziła nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Na jarmarku mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych niemieckich smakołyków, podziwiać liczne stoiska z ozdobami bożonarodzeniowymi oraz sprawdzić nasze umiejętności językowe. Kolejny wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów już w przyszłym roku!

Galeria zdjęć

Dari dnia grudzień 08 2014 Drukuj
WSKF - part X
Jako ostatnie życzenia świątecznie składają Minionki z ICDari dnia grudzień 08 2014 Drukuj
WSKF - part IX
Górale z 3 C

Dari dnia grudzień 08 2014 Drukuj
WSKF - part VIII
Klasa II B

Dari dnia grudzień 08 2014 Drukuj
WSKF - part VII
Do akcji wkracza 1a :)


Dari dnia grudzień 06 2014 Drukuj
WSKF - part VI
Długo oczekiwana :) - klasa IIc


Dari dnia grudzień 05 2014 Drukuj
WSKF - part V
Klasa II D


Dari dnia grudzień 05 2014 Drukuj
WSKF - part IV
Nadchodzi IIA :)

Dari dnia grudzień 05 2014 Drukuj
WSKF - part III
Tym razem klasa IIIa


Dari dnia grudzień 04 2014 Drukuj
WSKF - part II
Czas na klasę IDDari dnia grudzień 04 2014 Drukuj
WSKF
Rozpoczynamy WSKF - "Wielki Szkolny Konkurs Filmowy" o tematyce świątecznej.

Na początek prezentacja klasy IB


Dari dnia grudzień 03 2014 Drukuj
Dzień Walki z AIDS

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS inicjowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) W tym dniu na całym świecie, także w Polsce, organizowane są konferencje, happeningi czy akcje edukacyjne mające podnosić świadomość ludzi na temat tej choroby. W związku z tym szczególnym dniem w naszej szkole odbyły się dwa konkursy: konkurs na plakat poruszający problematykę AIDS oraz konkurs wiedzy o tej chorobie dedykowany uczniom klas II. W konkursie na plakat rywalizowało 15 prac uczniów wszystkich klas. Oceniając poziom merytoryczny a także wartość artystyczną plakatów jury wyłoniło trzech laureatów: - I miejsce z klasy Id Daria Opiela - II miejsce z klasy IIa Weronika Matwiejewa - III miejsce z klasy IIb Anna Romaniak Ponieważ poziom prac był bardzo wysoki przyznano także wyróżnienia. - Mazur Paulina kl Ia - Theresiak Wojciech kl IIIb - Julia Mej i Katarzyna Mazurkiewicz z klasy Ic W konkursie wiedzy o AIDS udział wzięło 22 uczniów z klas II. Odpowiadali oni na pytania dotyczące min. objawów choroby, sposobów przenoszenia czy profilaktyki. Sam konkurs poprzedziły spotkania uczniów z Panią Katarzyną Łochocką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy oraz zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego oraz panią pielęgniarkę. Świadomość uczestników konkursu okazała się nadzwyczaj dobra zaś najlepiej z testem poradzili sobie: - Aleksander Kapral z klasy IIc (miejsce I) - Artur Ziemiański kl IIb (miejsce II) - Agata Ostrowska kl IIc (miejsce III) Uczestnicy obu konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Komisje ds. Alkoholowych i Narkomanii przy Urzędzie Gminy i Miasta Chojnów. Kolejna edycja konkursów z rok. Do zobaczenia !!!

Dari dnia grudzień 02 2014 Drukuj
KOLEJNY TEATRALNY SUKCES UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 1 !!!”
W piątek 21.11.2014 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się XI Finał Powiatowego Konkursu ,,Prewencja Teatralna”. Jego organizatorami są Komenda Miejska Policji w Legnicy oraz Legnicka Straż Miejska.
Konkurs ma na celu rozwijanie umiejętności rozpoznawania własnych praw i obowiązków w konkretnej sytuacji życiowej, rozumienia obowiązującego prawa oraz postępowania zgodnego z nim, unikania sytuacji powodujących zagrożenie życia bądź zdrowia dzieci i młodzieży.
Dbałość o bezpieczeństwo uczniów jest w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II jednym z priorytetów, stąd nasz systematyczny udział w wyżej wymienionej imprezie oraz duże zaangażowanie nauczycieli i młodzieży w działania o charakterze profilaktycznym.
W bieżącym roku szkolnym w konkursie ,,Prewencja Teatralna” uczestniczyły następujące osoby: Oliwia Dziurbiel ( kl. III a ), Klaudia Kawa ( kl. III a ), Kamila Bania ( kl. III a ), Natalia Kosińska ( kl. III a), Dagmara Brzezińska ( kl. III a ), Manuela Baran ( kl. III a ), Paulina Baran ( kl. III a ), Klaudia Bernat ( kl. II a), Justyna Faluta ( kl. I d ),Tomasz Kosiński ( kl. I a ), Maciej Galez ( kl. I a ), Sebastian Czarachowicz ( kl. I a ) oraz Damian Sałata ( kl. I a ).Uczniowie zaprezentowali publiczności wzruszający spektakl, zatytułowany ,,To, co w życiu ważne...”, przygotowany pod kierunkiem polonistki i opiekuna Szkolnego Koła Teatralnego- p. Moniki Inglot.
Po obejrzeniu wszystkich konkursowych inscenizacji, Jury, któremu przewodniczyła znana aktorka p. Marzena Kipiel – Sztuka, postanowiło przyznać reprezentacji Gimnazjum nr 1 zaszczytne trzecie miejsce!!! Za spore osiągnięcie można uznać sam fakt, że z jedenastu grup zgłoszonych do konkursu, w ścisłym finale znalazło się zaledwie pięć.
Dużą atrakcją spotkania ( zwłaszcza w przypadku uczniów klas I rozpoczynających lub kontynuujących w naszej szkole przygodę z teatrem ) okazała się możliwość zdobycia autografu p. Marzeny Kipiel- Sztuki, zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz przeprowadzenia rozmowy z aktorką. Dla młodych adeptów sztuki teatralnej będą to bez wątpienia bardzo cenne wskazówki.
Warto przypomnieć, że wyżej wymieniony sukces nie jest jedynym osiągnięciem uczniów Gimnazjum nr 1 w konkursie ,,Prewencja Teatralna”. Młodzież uczestniczy w imprezie od samego początku jej istnienia, czyli od 2005 roku, i ma już na swoim koncie I, dwukrotnie II i III miejsce, kilka wyróżnień oraz Statuetkę dla Najlepszego Zespołu : ) . Do usłyszenia za rok!

Dziękujemy Nauczycielom: p. Annie Rozmus, p. Tomaszowi Susmędowi i p. Maciejowi Zderskiemu oraz Rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.


Koło teatralne z opiekunem

Dari dnia listopad 24 2014 Drukuj
Dzień Niepodległości
Ta co nie zginęła

Uczniowie Gimnazjum nr 1 tak zatytułowali program artystyczny, który miał uczcić 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na leśnej polanie, w blasku dogasającego ogniska, młodzi powstańcy snuli marzenia o wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Przy żołnierskiej mogile osierocona matka zapalała znicze, topiąc smutki w pieśni powstańczej. Niepewność, rozpacz, zwątpienie i ból przeplatały się z miłością, poświęceniem i nadzieją.
Ta ostatnia nie zawiodła i triumfalne salwy armatnie obwieściły koniec niewoli. Głos radości rozbrzmiewał wśród zebranych.
Pieśni zespołu muzycznego i chóru szkolnego stanowiły przepiękną oprawę uroczystości.
Ta co nie zginęła, żyć już będzie zawsze w naszych sercach i umysłach. Radością będzie patriotów, dumą pokoleń. Ta co nie zginęła, żyć będzie, póki my żyjemy.

Dari dnia listopad 11 2014 Drukuj
Obóz naukowy
Obóz Naukowy - czyli Gimnazjum nr 1 pracuje i bawi się na maxa.
Kolejny Obóz Naukowy Jedynki za nami. Przez cztery dni Szklarska Poręba gościła 112 gimnazjalistów, głównie pierwszoklasistów. Były to cztery dni ciężkiej pracy naukowej, turystyki i szalonej zabawy.
W programie obozu znalazły się zajęcia z fizyki, biologii, geografii, śpiewu, języka polskiego i języków obcych. Nie obyło się też bez zajęć integracyjnych z pedagogiem szkolnym. Każdy blok zajęć teoretycznych został zewaluowany podczas zajęć praktycznych.
Wiedzę przyrodniczą pierwszoklasiści wykorzystali podczas wędrówki po górach. Oj, niemało było trudu z wypełnieniem kart pracy i to w dodatku podczas wyczerpującego marszu na Szrenicę! Piętra roślinne, zwierzęta, do tego mierzenie ciśnienia i ustalanie zależności między zjawiskami fizycznymi….. to było prawdziwe wyzwanie naukowe.Owoce pracy z zajęć humanistycznych mogliśmy podziwiać podczas środowej wieczornicy. Występy uczniów i piosenki wyśpiewywane ponad stugłosowym chórem, sprawiły nam wielką frajdę i pozwoliły odkryć wiele talentów.W czwartek pierwszaki zmagały się z językami obcymi. Po spokojnym przedpołudniu, wypełnionym doskonaleniu umiejętności językowych, nadszedł czas na poobiedni bieg patrolowy, który pozwolił w praktyce sprawdzić, jak to naprawdę jest z tymi umiejętnościami. To był prawdziwy bieg – z mapą, punktami patrolowymi, zadaniami i szalonym tempem. Nikt się nie migał a nauczyciele mieli w końcu okazję pokazać uczniom, że w galopie są równie dobrzy jak w myśleniu.Piątek był dniem sportu. Drużyny walczyły zażarcie w konkurencjach sprawnościowych. Każdy z uczestników zasłużył na tytuł miss i mister skakanki, królowej kozłowania i króla hokeja na sucho. Śmiechu było co niemiara.

No i dyskoteki! Tych nie mogło zabraknąć. Szaleństwo i zabawa do upadłego. W tym ścisku, w tej ciemności czuliśmy, że jesteśmy razem, mamy power i chęć do życia, nauki i zabawy.

Takiej młodzieży może nam pozazdrościć niejedna szkoła.
m.cz.
P.S. Szóstoklasiści, do zobaczenia za rok.
Dari dnia listopad 06 2014 Drukuj
Dzień Papieski
W niedzielę (12.10.14) nasza szkoła wzięła udział w uroczystościach Dnia Papieskiego pod hasłem "Świętymi Bądźcie", który w tym roku obchodzony był w legnickim kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski.
Na początku uroczystości odbyła się część oficjalna, czyli msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Marka Mendyka, z udziałem pocztów sztandarowych szkół z terenu Diecezji Legnickiej, których patronem jest Jan Paweł II, oraz stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Po oficjalnym rozpoczęciu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, oraz część artystyczna przygotowana przez młodzież z diecezji.

A tak przy okazji - taką mamy zdolną młodzież :)Dari dnia październik 20 2014 Drukuj
Dzień Nauczyciela
Dari dnia październik 14 2014 · 3 komentarze · 144 czytań ·Drukuj
Otrzęsiny

9 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. O godzinie 10.30 na szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Gospodarze klas pierwszych w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów złożyli przed panią dyrektor Elżbietą Fałat przyrzeczenie o sumiennym wypełnianiu nałożonych na nich obowiązków. Po tym poważnym wstępie nastąpiła część nieoficjalna otrzęsin, czyli udział pierwszaków w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez drugoklasistów. W tym roku szkolnym wszystko odbywało się w scenerii zielonej łączki pełnej różnorodnych owadów, w role których wcielili się uczniowie klas pierwszych i drugich. Uczestnicy, przystrojeni w odpowiednie czułka, zebrani przy kolorowych kwiatkach, odśpiewali owadzi hymn „Pszczółka Maja sobie lata”. Wtedy wszystko się zaczęło… pierwsza konkurencja polegała na zaprezentowaniu klasy: były piosenki, układy choreograficzne, scenki, rymowanki. Kolejne zmagania sprawdzały sprawność fizyczną pierwszaków, prędkość jedzenia, znajomość nauczycieli. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymywali słodkie upominki, przegrani też nie mogli narzekać na gościnność uczniów klas drugich. Ci bowiem z myślą o nich przygotowali zupkę z: keczupu, musztardy, pieprzu, chińskich przypraw, a zresztą czego tam nie było… w ostatecznym rozrachunku zwyciężyła klasa I d. Wszystkie klasy pierwsze otrzymały pamiątkowe dyplomy, następnie udały się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez kolegów z klas drugich. Nad przebiegiem zmagań czuwało szanowne jury, w skład którego weszli: pani dyrektor Elżbieta Fałat, pani wicedyrektor Magdalena Czapska, uczniowie klas trzecich. Serdecznie dziękujemy uczniom klas drugich i ich wychowawcom za organizację imprezy, rodzicom za zaangażowanie, klasom pierwszym na czele z wychowawcami za dobrą zabawę, jury za pomoc w ocenie zmagań. Otrzęsiny w roku szkolnym 2014/2015 przeszły już do historii, ale po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali: „JAK SIĘ BAWI, JAK SIĘ BAWI JEDYNKA!!!”.

Dari dnia październik 14 2014 Drukuj
Ewakuacja
Dzisiaj o godzinie 9 dyrekcja szkoły "dość nieoczekiwanie" :) poinformowała nas o pożarze w naszym budynku. Zgodnie z procedurami ewakuowaliśmy się na ulicę Głowackiego. Okazało się, na szczęście, że są to ćwiczenia przeprowadzane przez JRG nr 3 w Chojnowie.
Podczas ćwiczeń na drugim piętrze szkoły uwięziona została jedna z klas. Grupę uczniów pozostałych na terenie placówki ewakuowano za pomocą podnośnika SHD 25, potem zademonstrowano jeszcze skokochron ratowniczy.
Cała akcja przebiegła pomyślnie, a sama ewakuacja nie sprawiła uczniom problemów.

Relacja z wydarzenia :)Dari dnia październik 09 2014 Drukuj
Turniej piłkarski
W poniedziałek (6.10.14) reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłkarskim na poziomie podstrefowym w Legnicy. Do udziału w zawodach zgłosiły się trzy zespoły: Gimnazjum nr 1 z Chojnowa, Gimnazjum z Legnicy oraz Gimnazjum ze Złotoryi. W pierwszym meczu ulegliśmy 0:8 Legnicy, w drugim pokonaliśmy Złotoryję 4:2 (bramki strzelali Szafran i 3x Pisarski). Dzięki dobrej postawie, w drugim meczu, nasze gimnazjum zajęło doskonałą, drugą pozycję, tuż za niepokonaną drużyną z Legnicy. Na trzecim miejscu turniej zakończyła Złotoryja. Drugie miejsce daje nam awans do kolejnej fazy rozgrywek i już w czwartek (16.10.14) nasi piłkarze ponownie pojadą do Legnicy.
Dari dnia październik 08 2014 Drukuj
Mistrzostw Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB.
Sukces naszych dziewczyn w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB.
Oto miejsca naszych uczennic reprezentujących klub SIGO-Gim 1 Chojnów:
miejsce 3 - Gałas Alicja
miejsce 5 - Szewczyk Anna
miejsce 11 - Rataj Patrycja

Gratulujemy :)Dari dnia październik 06 2014 Drukuj
Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Piłce Nożnej Chłopców
Jesteśmy wszędzie.

Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Piłce Nożnej Chłopców - podstrefa. Wygrana 2-0 :)


Dari dnia październik 04 2014 Drukuj
Countdown
Do końca roku szkolnego pozostało...


Foto chmurka
Logowanie
 
 
Rejestracja
Zapomniane hasło
Ostatnio widziani

Zarejestrowanych: 107

Najnowszy: Madeline


Lista przebojów GIM1
Który teledysk świąteczny uważasz za najlepszy?

Klasy Ia

Klasy Ib

Klasy Ic

Klasy Id

Klasy IIa

Klasy IIb

Klasy IIc

Klasy IId

Klasy IIIa

Klasy IIIb

Klasy IIIc