Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Countdown
Do końca roku szkolnego pozostało...

Lista przebojów GIM1

Foto chmurka
Ostatnio widziani

» Zarejestrowanych: 96

» Najnowszy: Adrian

Rajd rowerowy

Dnia 19.09.2014 roku w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie odbył się rajd rowerowy klas pierwszych. O 9 rano wszystkie klasy z rowerami zebrały się pod szkołą zwarte i gotowe do pokonania 40 kilometrowej trasy, obejmującej między innymi odwiedziny Szkoły Podstawowej w Krzywej, Szkoły Podstawowej w Starym Łomie i Szkoły Podstawowej w Rokitkach.
Zarówno wychowawcy, jak i uczniowie dali z siebie wszystko, dzielnie jadąc dalej, mimo ogromnego zmęczenia, a siły regenerując podczas postojów. Warto tu wspomnieć o jednym z ostatnich, kiedy pierwszoklasiści tak padali z nóg, że kiedy zsiedli z rowerów, jak "jeden mąż" padli na bujnie rosnącą w tym miejscu trawę i nie wstali aż do wznowienia jazdy.
Zwieńczeniem imprezy było ognisko, na którym przełamane zostały ostatnie lody i wszyscy bawili się razem grając, piekąc kiełbaski, czy wylegując się pod drzewami. Powrót przebiegał w miłej pogodnej atmosferze, a kiedy wreszcie dojechaliśmy pod szkołę, żeby ustawić się do wspólnego zdjęcia, było widać, że mimo zmęczenia wszyscy są zadowoleni i pełni satysfakcji! Oby tylko przez weekend zakwasy puściły, bo poniedziałkowa droga do szkoły może być trochę bolesna ;).

Julia Z.

Narodowe Czytanie
Nigdy nie omijamy akcji, które krzewią kulturę Polski.
Zawsze staramy się uczestniczyć w inicjatywach poszerzających naszą wiedzę, kulturę, podnoszących świadomość przynależności do narodu polskiego.
Dlatego nasi uczniowie - Weronika Matwiejewa i Damian Rybczyński wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Czytamy Sienkiewicza". Uroczyste czytanie odbyło się 15.09.2014 roku w Domu Schrama w Chojnowie. Wraz z innymi gośćmi, zaproszonymi do czytania przez dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej panią B. Landzberg i dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pana S. Horodeckiego, nasi uczniowie zapoznali zebranych z fragmantami "Potopu"
Za rok znowu się spotkamy :)
Zdjęcia dzięki portalowi e-legnickie

Turniej piłki nożnej klas pierwszych

Dom Kultury +
W związku z udziałem naszej szkoły w 2012 roku w Programie "Dom Kultury+. Edukacja artystyczna" organizatorzy, czyli Narodowe Centrum Kultury prosi o wypełnienie ankiety prze uczniów biorących udział w projekcie.

Poniżej przedstawiam link:

Link do ankiety

Nowy Samorząd Uczniowski
No i mamy nowy Samorząd Uczniowski :)

W skład jego wchodzą :
Gracjan Zborowski - przewodniczący
Weronika Bekacz - zastępca
Natalia Michałkiewicz - skarbnik
Oliwia Dziurbiel - sekretarz
Karolina Mihułka - opiekun klas I
Piotr Romaniak - opiekun klas II
Kamil Krysiak - opiekun klas III
Gratulacje. Życzymy owocnej pracy.

Czytamy Potop
W piątek wzięliśmy udział w akcji " Cała Polska czyta Sienkiewicza" Poniżej relacja z tego wydarzenia.

Wygrana piłkarzy
Nadszedł czas, by pochwalić się sukcesami chłopców. Uczniowie klas sportowych naszego gimnazjum, reprezentujących klub sportowy KS Chojnowianka wygrali dzisiaj ligowy mecz z Odrą Ścinawa. Ten trudny przeciwnik, z którym rok temu przegraliśmy dwa razy, w dniu dzisiejszym nie miał żadnych szans na zwycięstwo. Jakub Wołoszyn, Kacper Jędraszczyk, Jakub Jagielski, Mikołaj Mietelski, Arek Wieleżew, Bartosz Sobczak, Damian Rybczyński, Sebastian Karbowniczek, Łukasz Rudnicki, Sebastian Czarachowicz, Damian Nosal oraz koledzy spoza szkoły, wspólnymi siłami wygrali 5:2.
Strzelcami bramek byli: Arek Wieleżew -1, Mikołaj Mietelski - 1, Kacper Jędraszczyk - 2 i niejaki :) "Kapi" - 1.
Gratulacje :)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 :)

SIGO
Miło nam poinformować, że od dłuższego już czasu istnieje przy naszym Gimnazjum Kolarski Klub Sportowy SIGO - GIM1. Informacje o działalności i sukcesach klubu znajdziecie na bieżąco w nawigacji poziomej. Wystarczy kliknąć w "SIGO" :)

Przedstawiamy wykaz podręczników do klasy I

Klasa I

1. Język polski, W. Bobiński, "Świat w słowach i obrazach" kl. I WSiP, 26/1/2009
2. Język polski – ćwiczenia D. Chwastniewska ,D. Różek, A. Gorzałczyńska –
Mróz, M. Szulc „Nauka o języku dla gimnazjum ” cz.1 i cz.2 GWO
3. Historia, Krzysztof Kowalewski ,Igor Kąkolewski , Anita Plucińska-Mieloch
„Bliżej historii” WSIP wraz z ćwiczeniami z 2011r. 61/1/2009
4. Język niemiecki Motta Giorgio "Magnet", część 1 Lektorklett 98/1/2009
5. Język angielski - po przeprowadzeniu testu z języka angielskiego (2 września) zostanie wybrany podręcznik.
6. Matematyka, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak - Jurkiewicz , "Matematyka wokół
nas" podręcznik do klasy pierwszej, WSiP, 62/1/2009
7. Fizyka, M. Braun, W. Śliwa, "To jest fizyka", Nowa Era 73/1/2009
8. Chemia, J. Kulawik, T. Kulawik, M. Litwin, "Chemia Nowej Ery część 1,
Nowa Era, 49/1/2009
9. Biologia, M. Jefimow, M. Sęktas "Puls życia" część 1 i 2, Nowa Era 58/1/2009
10. Geografia, R. Malarz "Planeta Nowa 1", Nowa Era, 7/1/2009
11. Muzyka A. Kreiner-Bogdańska „Muzyka w Gimnazjum”
Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro 6/2009
12. Religia, Władysław Kubik „Szukam was 1” seria: Odsłonić twarz Chrystusa WAM

Podręczniki do klasy II i III w treści rozszerzonej.

Gala absolwentów