Pamiętamy!

Dziś mija 10. rocznica śmierci Jana Pawła II- Patrona naszej szkoły. Ojciec Święty odszedł od nas 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37. Choć od tego smutnego wydarzenia minęła już cała dekada, wciąż pozostaje obecny w naszych myślach, wspomnieniach i sercach , a Jego słowa są dla nas, młodzieży, bardzo cennym drogowskazem.

Wybraliśmy na Patrona naszego gimnazjum właśnie Jana Pawła II, ponieważ swymi czynami wielokrotnie zaświadczał On, iż jest człowiekiem godnym naśladowania, ponieważ wskazywał na wartości, bez których życie traci sens, nie jest wystarczające.

Ojciec Święty bardzo wierzył w młodzież. Każdy, kto przekroczy próg naszej szkoły, nie może nie zauważyć ogromnego portretu Papieża opatrzonego mottem: ,,Wy jesteście moją nadzieją”. Słowa te pomagają nam w chwilach zwątpienia, są dla nas, młodych ludzi, motywacją w dążeniu do obranego celu, wskazówką na zawiłych meandrach codziennego życia.

Jan Paweł II pozostawił po sobie wiele mądrych i ważnych nauk. Dla nas, uczniów gimnazjum Jego imienia, stanowią one memento, dewizę, jak piękniej i treściwiej żyć.

Choć nie jest łatwo sprostać wymaganiom stawianym nam przez Wielkiego Nauczyciela , staramy się nie zawieść pokładanego w nas zaufania i swą postawą udowadniać, iż zasłużyliśmy na tak zaszczytne miano. Od samego początku mamy bowiem świadomość, że wybór, którego dokonaliśmy, zobowiązuje, że obok splendoru niesie za sobą także zadanie, które staramy się wypełniać, najlepiej jak potrafimy.

Jan Paweł II zawsze był, jest i będzie dla nas niekwestionowanym autorytetem. Jego myśli są ponadczasowe. Jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie naszej społeczności szkolnej patronuje, ukazując wzór drogi, którą należy podążać.

Ojcze Święty, nasz Mistrzu, pamiętamy i dziękujemy!

O. Dziurbiel, J. Foryś i M. Michno z kl. III a

jp2