W lipcu, dzięki wsparciu Ambasady Polskiej w Paryżu, chojnowskich przedsiębiorców oraz Fundacji Smak Sukcesu, młodzież z Gimnazjum nr 1 przeżyła swoją „Paryską przygodę”.
Wycieczka stanowiła swoisty obóz językowym dla gimnazjalistów uczących się języka francuskiego, ale uczestniczyli w niej też uczniowie uczący się innych języków.
W ciągu niespełna tygodnia udało nam się zwiedzić całkiem sporo: Bazylikę Sacré Coeur (jeden z piękniejszych zabytków Paryża) oraz otaczające ją wzgórze Montmartre, Trocadero (z widokiem na wieżę Eiffla), Champs Elysées (wielkie rozczarowanie dla młodych ludzi), Place Pigalle (gdzie wcale nie było kasztanów), Łuk Triumfalny (na który wdrapaliśmy się po schodach), Dzielnicę Łacińską (z tanim i pysznym jedzonkiem), Katedrę Notre Dame (piękną i dostojną), cmentarz Père Lachaise oraz Luwr. Obejrzeliśmy też trójwymiarowy film w la Géode (słynna lustrzana kula) oraz film animowany w symulatorze la Cinax.
Oczywiście, musieliśmy „zdobyć” Wieżę Eiffla. Bilety wstępu na najwyższą platformę ufundował nam pan Tomasz Orłowski, Ambasador Polski w Paryżu. Widoki – bezcenne.
Choć upał mocno dał nam się we znaki a program był bardzo napięty i męczący, wróciliśmy cali i zdrowi i długo jeszcze będziemy pamiętać naszą paryską przygodę.
Za naszą wspaniałą wycieczkę pragniemy podziękować:
– Panu Ambasadorowi Tomaszowi Orłowskiemu
– Panu Tadeuszowi Kretowi z Firmy Kret i S-ka
– Spółce Metal Cynk
– Spółce Polers
– Pani Janinie Hamar – Małocie z firmy Gromad