POTRÓJNY SUKCES UCZENNICY GIMNAZJUM NR 1!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II a naszego gimnazjum- Manuela Baran została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego ,,Multitest 2013″ zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy pragną sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z ulubionych przedmiotów.
Manuela zakwalifikowała się również do finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego. Jego organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty przy współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu.
Spośród 186 uczestników etapu powiatowego w ścisłej czołówce znalazło się zaledwie 25 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 40 punktów z testu konkursowego.
Nie są to jednak jedyne sukcesy naszej uczennicy. Już w lutym 2014 r. weźmie ona udział w eliminacjach okręgowych 37. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.
Olimpiada ma na celu zainteresowanie młodzieży językiem niemieckim, poznanie kultury i literatury krajów niemieckiego obszaru językowego oraz lepsze przygotowanie przyszłych kandydatów na studia z zakresu filologii germańskiej.
Na uwagę zasługuje fakt, że jej uczestnikami są przede wszystkim uczniowie szkół średnich, więc tylko gimnazjaliści o bardzo wysokim poziomie wiedzy oraz umiejętności językowych są w stanie sprostać wymaganiom konkursowym postawionym przez organizatorów.

Gratulujemy Manueli i nauczycielowi języka niemieckiego- p. Jarosławowi Chęsiowi oraz życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursów!!!

manuela