Pożegnanie absolwentów

25 czerwca o godzinie 15.30 w Miejskim Domu Kultury w Chojnowie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 dla klas III. Tradycyjnie Galę poprowadzili pani Izabela Giersok i pan Maciej Zderski. Piosenki śpiewane przez absolwentów przy akompaniamencie pana Tomasza Susmęda i jego zespołu (gitary, akordeon), występ zespołu tanecznego „One Beat”, prowadzonego przez panią Jadwigę Zderską, kabaret przygotowany przez pana Dariusza Wołoszyna, czy też film autorstwa pana Andrzeja Tracza, podsumowujący lata nauki uświetniły pożegnanie trzecioklasistów.  Nie odbyło się bez wzruszenia, łez. Były też i niespodzianki.
Ale o tym wszystkim dowiesz się poniżej

Zanim przystąpiono do rozdania „Złotych Skrzydeł” wręczono nagrody za 100% wynik uzyskany podczas egzaminu w części językowej, 100% frekwencję oraz najlepszego czytelnika. Podziękowano również wolontariuszom, którzy przez 3 lata nauki chętnie służyli pomocą w akcjach Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Dajmy Szansę” (Podziel się posiłkiem), czy też Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chojnowie (Karaoke Niepełnosprawnych).
Tak jak w ubiegłym roku przyznawaliśmy „Złote Skrzydła” w kategoriach: odkrycie artystyczne, serce na dłoni, promocja szkoły, zaangażowanie społeczne, tęga głowa, niezłomny charakter i mistrza savoir vivre.
Nagrodziliśmy również najlepszego sportowca szkoły i najlepszą sportsmenkę.
Ukoronowaniem naszej gali było wręczenie statuetki dla najlepszego absolwenta.
W kategorii „Serce na dłoni” nominowali byli: Dagmara Brzezińska, Oliwia Dziurbiel oraz Weronika Bekacz. „Złote Skrzydła” przypadły Weronice Bekacz.
W kategorii „Odkrycie artystyczne” – Stasia Jänsch, Sandra Spirydowicz i Manuela Baran – nagroda przypadła Sandrze Spirydowicz.
W kategorii „Promocja szkoły” nominowano Gracjana Zborowskiego, Oliwię Mielnik oraz Marcelinę Michno. Zwyciężyła Oliwia Mielnik
„Niezłomny charakter” to kategoria, w której wśród nominowanych Justyny Foryś, Szymona Pikura i Wojtka Theresiak wygrał Szymon Pikur.
Nominowani za „Zaangażowanie społeczne” – Gracjan Zborowski, Justyna Foryś i Oliwia Dziurbiel. „Złote Skrzydła” otrzymuje Gracjan Zborowski.
Nominowani za „Mistrza savoir vivre” – Jakub Borkowski, Łukasz Faluta i Kamil Krysiak. „Złote Skrzydła” otrzymuje Łukasz Faluta.
W kategorii „Odkrycie naukowe” nominowano Manuelę Baran, Justynę Foryś oraz Szymona Pikura. Zwyciężyła Justyna Foryś
Ostatnia kategoria „Tęga głowa” to kategoria, do której nominowano Michała Nowaka, Oliwię Dziurbiel i Jakuba Borkowskiego. Zasłużenie wygrała Oliwia Dziurbiel.
Wręczono również certyfikaty „Przyjaciela Szkoły” – pani Jadwidze Zderskiej i panu Wojtkowi Równankowi za wsparcie, pomoc w wielu inicjatywach na rzecz szkoły.
Nagrodę najlepszego sportowca i najlepszej sportsmenki z rąk pana Andrzeja Tracza odebrali Manuela Baran oraz Patryk Porczak.
Z rąk pani Magdaleny Czapskiej, prezesa fundacji „Smak Sukcesu” stypendium odebrał Michał Nowak.
O miano „Najlepszego Absolwenta” do końca walczyły dwie osoby: Jakuba Borkowski i Oliwia Dziurbiel. Oboje zasługują na ten tytuł. Najlepszym absolwentem został Jakub Borkowski.
Niespodziankę zrobili nauczycielom uczniowie. Na koniec gali przekazali nam koszulki, na którym widniały słowa, które kojarzyły się z każdym z nas.
Absolwentom w nowej szkole życzymy samych sukcesów. I pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły są dla Was zawsze otwarte.