Pracowity weekend SIGO-GIM1

Miniony weekend zawodnicy z klubu Sigo Gim 1 działającego przy Gimnazjum nr 1 mogą zaliczyć do bardzo pracowitych i jednocześnie bardzo udanych. W sobotni poranek w Zdzieszowicach pod Jelenią Górą kibice mogli zobaczyć w akcji Damiana Chojeckiego, który na dystansie Giga, w kategorii junior nie miał sobie równych. Były to zawody rangi Pucharu Polski w Akademickim Maratonie MTB. Początek zmagań rozpoczął się zatem wyśmienicie w wykonaniu kolarzy z Sigo Gim 1.

W międzyczasie w Legnicy odbywał się jubileuszowy 50-ty Wyścig Grodów Piastowskich. Zanim jednak na trasie pojawili się reprezentanci Grodów Piastowskich o miano najlepszego walczono w kategorii młodziczek i młodzików. Około godziny 11:30 zgromadzeni kibice mieli możliwość zobaczenia młodych adeptów dwóch kółek. Podopieczni Eugeniusza Bobiowskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony osiągając następujące wyniki:

III miejsce- Ania Szewczyk

V miejsce- Patrycja Rataj

X- Emilia Miller

XII- Dominika Zielewska

Zmagania rozpoczęły się deszczowo, a zakończyły sukcesem, tak pokrótce można podsumować udział naszych kolarzy w 50-tym Jubileuszowym Wyścigu Grodów Piastowskich.

Na tym jednak nie koniec rywalizacji podczas ostatniego weekendu. W sobotę, w Gostyniu odbył się Puchar Polski, będący jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Ta impreza sportowa podzielona została na dwa dni: pierwszego odbyła się jazda indywidualna na czas, drugiego zaś start wspólny. Na dystansie 10km, w sobotnie przedpołudnie rywalizowała jedynie Alicja Gałas zajmując 46 z miejsce.

Drugiego dnia zmagań, w niedzielę, podczas startu wspólnego pojawiło się ponad 70 zawodniczek. Wśród nich nie zabrakło debiutującej w kategorii juniorki młodszej Alicji Gałas. Była to jej pierwsza tak duża impreza sportowa. Pogoda nie dopisała, było wietrznie i zimno. Pomimo takiej aury przystąpiono do rywalizacji, która miała wyłonić najlepszych. Reprezentantka chojnowskiego Sigo Gim 1 wypadła sporo lepiej niż dnia poprzedniego zajmując 37 lokatę.

Już w najbliższy weekend podopieczni Eugeniusza Bobiowskeigo czeka ciężka przeprawa. Już 16 maja wyjeżdżają oni na Puchar Czech, dzień później Sigo Gim 1 wybiera się do Nowej Rudy na Mistrzostwa Dolnego Sląska w MTB. Kilka dni później 22-24 maja odbędzie się impreza sportowa w Strzelcach Krajeńśkich. Będzie to Puchar Polski i jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA