Rajd rowerowy

Dnia 19.09.2014 roku w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie odbył się rajd rowerowy klas pierwszych. O 9 rano wszystkie klasy z rowerami zebrały się pod szkołą zwarte i gotowe do pokonania 40 kilometrowej trasy, obejmującej między innymi odwiedziny Szkoły Podstawowej w Krzywej, Szkoły Podstawowej w Starym Łomie i Szkoły Podstawowej w Rokitkach.
Zarówno wychowawcy, jak i uczniowie dali z siebie wszystko, dzielnie jadąc dalej, mimo ogromnego zmęczenia, a siły regenerując podczas postojów. Warto tu wspomnieć o jednym z ostatnich, kiedy pierwszoklasiści tak padali z nóg, że kiedy zsiedli z rowerów, jak „jeden mąż” padli na bujnie rosnącą w tym miejscu trawę i nie wstali aż do wznowienia jazdy.
Zwieńczeniem imprezy było ognisko, na którym przełamane zostały ostatnie lody i wszyscy bawili się razem grając, piekąc kiełbaski, czy wylegując się pod drzewami. Powrót przebiegał w miłej pogodnej atmosferze, a kiedy wreszcie dojechaliśmy pod szkołę, żeby ustawić się do wspólnego zdjęcia, było widać, że mimo zmęczenia wszyscy są zadowoleni i pełni satysfakcji! Oby tylko przez weekend zakwasy puściły, bo poniedziałkowa droga do szkoły może być trochę bolesna ;).

Julia Z.

0 replies