Rosswijające wakacje z Rossmanem

W lutym sieć drogerii „Rossman” ogłosiła konkurs dla gimnazjalistów. Nagrodą jest wakacyjny wyjazd dla najlepszych 50 zespołów do Warszawy lub Krakowa. Zgłoszone drużyny miały wykonać trzy zadania: sfilmować przeprowadzoną akcję flash mob na temat higieny codziennej nastolatków, wymyślić zdrowe i nie będące dotąd w sprzedaży przekąski i sfotografować swoje propozycje oraz rozwiązać test on-line. Dwa pierwsze zadanie oprócz komisji konkursowej oceniają internauci.
Na ogłoszenie odpowiedziało Gimnazjum nr 1 w Chojnowie.
Ekipa z Gimnazjum nr 1 ma za sobą już dwa zadania. „Rosswijający TeamGim1” podczas akcji flash mob w Rynku i prezentacja nowych przekąsek dla uczniów – mini galeria. Gimnazjaliści wymyślili przekąski, zrobili ich opakowania i wykonali zdjęcia. Sklepik Spółdzielni Uczniowskiej „Rosswój” prezentuje serię przekąsek o nazwie „Niebieska linia”. Być może ich pomysły zainspirują producentów żywości i niebawem podobne „przegryzki” znajdziemy na półkach. Póki co, są jedynie na zdjęciach na stronie „rossnet-u”. Do wykonania zostało ostatnie zadanie w formie testu on-line. Na dwa wcześniejsze można głosować do 20 kwietnia na stronie www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria. Filmik z pierwszego zadania nosi tytuł „Higieniczny odjazd”, mini-galeria z drugiego – Sklepik Spółdzielni Uczniowskiej „Rosswój”.

Gimnazjaliści jako jedyni z miasta i gminy Chojnów (prawdopodobnie też z powiatu) walczą o wyjazd na 10 dni do stolicy. Jury konkursu wybierze 50 najlepszych zespołów. Zachęcam wszystkich do głosowania. Pomóżmy zespołowi z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie znaleźć się w gronie tych pięćdziesięciu najlepszych.