Sigo-Gim1 w Pucharze Polski

Pracowity okres za naszym klubem Sigo Gim 1 działającym przy chojnowskiej „jedynce”. Podczas kiedy wielu z nas świętowało Dni Chojnowa, nasi kolarze rywalizowali w Jeleniej Górze podczas Pucharu Polski. Przygotowana przez organizatorów trasa była bardzo wymagająca i trudna techniczne.
puchar

Całość odbyła się na wzgórzu Paulinów i obfitowała w liczne podjazdy, które sprawiły młodym adeptom dwóch kółek wiele kłopotów. Były to zawody klasy międzynarodowej, w których wystartowało trzech wychowanków Sigo Gim 1. Wśród chłopców Damian Chojecki zajął dwunastą lokatę. Nasze zawodniczki: Karolina Cierluk oraz Agnieszka Jastrzębska niestety nie ukończyły rywalizacji z powodów technicznych.
Cztery dni później, w Sobótce rozpoczęła się chyba najważniejsza impreza sportowa – Mistrzostwa Polski, które obejmowały wszystkie kategorie od juniora wzwyż. Zawody podzielono na kilka dni, a ich przewidziany jest na dzień dzisiejszy. W Sobótce odbył się start wspólny, w Strzelinie natomiast miała miejsce jazda indywidualna na czas. Trener Eugeniusz Bobiowski zdecydował się wystawić do zawodów: Damiana Chojeckiego oraz Karolinę Cierluk. Nasi zawodnicy musieli się zmagać z silnym wiatrem, który zdecydowanie utrudniał jazdę. Nasz klub specjalizuje się w MTB, wyjątkiem jest jednak jazda indywidualna na czas. Finalnie Damian zameldował się 53., Karolina minęła linię mety 14.
Podczas Mistrzostw Polski nasi zawodnicy mieli okazję zobaczyć całą czołówkę z naszego kraju. Nie zabrakło nikogo. Wszyscy kolarze walczyli i miano najlepszego w naszym kraju.

Maciej Rusiecki