Szanuj zdrowie należycie

My już wiemy…jak dbać o zdrowie.

W piątek tj. 15.12.2011 r. w Gimnazjum Nr 1 w Chojnowie dwie klasy II d i III b podsumowały pierwszą część projektu ‘Szanuj zdrowie należycie”.
Uczestnicy przedsięwzięcia pracowali od września w trzech tematycznie zróżnicowanych grupach. Jedni zapoznali się z tematyką zdrowego żywienia – przygotowali prelekcję na temat wartościowych produktów żywieniowych, poinformowali o szkodliwości konserwantów i żywności przetworzonej. Drudzy skupili się na kulturze fizycznej i czynnym wypoczynku, udowadniając , że jest on niezbędny do dobrego rozwoju młodego organizmu. Ostatnia grupa potwierdziła, że uzależnienia od tytoniu, alkoholu, narkotyków są pułapką w naszym życiu!

Wszystkie zespoły podsumowały swoje przygotowania, tworząc wspólnie „ Dekalog zdrowia” i łańcuch deklaracji prozdrowotnej.
Projekt skierowany był do kl. I i II gimnazjum. Dla nich to przygotowano stół pełen obfitości ,promujący zdrowe żywienie . Z myślą o nich i dzięki sponsorom zaproszono uczniów i nauczycieli do zjedzenia drugiego śniadania, na które składały się :kubek soku, świeża bułka i jabłko.

Na spotkaniu z klasami uczestnicy projektu rozdawali opracowane przez siebie ulotki, odczytywali ciekawostki związane z tematyką prozdrowotną. Opiekunki – p. K. Dominiak i p. E. Wołoszyn zapoznały gości z celowością i przebiegiem prac w przedsięwzięciu, a współpracująca z nimi p . pielęgniarka B. Pawłowska uświadomiła zebranym jak wartościowe i ważne jest drugie śniadanie. Projekt spotkał się z dużą aprobatą uczniów i nauczycieli. Dały się słyszeć głosy, że mógłby się powtórzyć, bo „..i ładnie było i śniadanko smaczne”.
Po świętach dalszy ciąg nowych zadań. Pracować będziemy nad motywem zdrowia w kulturze. Dziękujemy za sympatyczny odbiór naszej inicjatywy szkolnej , a naszym sponsorom za wsparcie w jej realizacji.

Kl. II d i III b wraz z wychowawcami

Szczególne podziękowania dla sponsorów:
p. Kupczyka– właściciela piekarni „ Kupczyk
P. K. Baszczyna – właściciela sadów w Białej

Rodziców kl.II d i kl. III b

0 replies