Tydzień Bibliotek

Zawsze staramy się być na bieżąco. Od 8.05. do 15.05.2018 roku już po raz kolejny świętowaliśmy w naszym mieście. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki zrzeszający uczniów SP3 i Gimnazjum nr 1 przygotował krótki program promujący czytelnictwo. W humorystyczny sposób przybliżyliśmy uczniom zasady uczestnictwa w klubie. Dziesięcioro członków klubu zapoznało słuchaczy z 10. powodami, dla których warto czytać książki. Badaliśmy czytelniczą wiedzę, zadając literackie zagadki. Prawidłowe odpowiedzi nagradzaliśmy „wesołymi zakładkami’. Na koniec każdy uczeń otrzymał słodki upominek z sentencja o książkach i ich twórcach.
Nikt nas nie musi zachęcać do czytania. Swoją działalnością chcemy poszerzyć grono myślących podobnie. Mamy nadzieję, że się nam udało.
Opiekun DKK E. Wołoszyn