Bezcenna podróż w czasy średniowiecza.
Razem z uczniami klas 1a i 1d Gimnazjum nr 1 przenieśliśmy się w odległe czasy wieków średnich. Stało się tak za sprawą projektu edukacyjnego „Uczeń jak rycerz”, trwającego od lutego do maja 2014 roku. Zajęcia spod znaku miecza i krzyża poszerzyły naszą wiedzę o rycerstwie.

Wizyty w Muzeum Regionalnym,spotkania z założycielem Bractwa Rycerskiego Ziemi Chojnowskiej panem Krzysztofem Pisarskim, prezentacje multimedialne i tematyczne konkursy przyczyniły się do popularyzacji wiedzy o czasach bitew i pojedynków, hańby i honoru, uwielbienia Boga i okrutnej inkwizycji, romansów dworskich i ślubów rycerskich.
Uczniowie, kreatywnie uczestnicząc w projekcie, stworzyli także teatr groteski zatytułowany „Rycerskie ślubowanie”, który wystawili dla rówieśników z klas pierwszych . Mamy nadzieję, że taka powtórka z historii sprawi, iż w przyszłym roku zajmiemy się kolejną ciekawą epoką w naszych dziejach.

Opiekunowie projektu: Klaudia Dominiak i Ewa Wołoszyn.