Warsztaty dziennikarskie.

Co ma termos do dolara? Czyli o dziennikarskich umiejętnościach w pigułce
Dnia 15.05.2018 roku na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarskich.
W niewielkiej salce konferencyjnej MBP kilkunastu nieletnich członków DKK stało się zakładnikami intelektu pisarza Krzysztofa Koziołka. Przejmująca scenografia informowała zebranych o popełnionym przestępstwie. Każda kolejna minuta spotkania rodziła głód wiedzy. Zagadkowe pytania nokautowały młodych uczestników, zmuszając ich do inteligentnej walki o byt. Warunkiem przetrwania były logiczne myślenie i trafne wnioski. Dobry informator musi być spostrzegawczy, precyzyjny, zdecydowany. Słyszy to, czego inni nie usłyszeli. Widzi to, czego pozostali nie dostrzegli. Używa słów, które wybuchają w głowie, a ich odłamki zapadają głęboko w pamięć. Nie ma wątpliwości, że dziennikarstwo wymaga ciągłego, intelektualnego wysiłku, a od pisarstwa nie da się uciec.
Wizja ciężkiej pracy nie odstraszyła jednak młodych adeptów dziennikarstwa. Z uznaniem patrzyli na sukcesy prowadzącego- 13 wydanych pozycji książkowych. Docenili jego starania, samozaparcie i pokonywanie trudności w dążeniu do celu. Klubowicze odkryli świat pełen detektywistycznych niespodzianek. Krytycznym okiem spojrzeli na bylejakość i brak korekty. Podjęli bardzo udane próby redakcyjne. Na koniec skorzystali z promocyjnej oferty zakupu książek gospodarza warsztatów.
Po tak ciekawym spotkaniu, możemy jedynie stwierdzić, ze czytaniu przynosi wiele korzyści. Na kolejną przygodę z książką i autorem czekamy z utęsknieniem.
Szkolny koordynator DKK E.Wołoszyn