Wycieczka klas trzecich

„Gimnazjalisto czy Ci nie żal ….wracaj do hal”
We wtorek 23 maja klasy IIIc i IIId wyruszyły na 4-dniową wycieczkę do Zakopanego.
W pierwszym dniu odwiedziliśmy Kraków i kopalnię soli w Bochni.
Dawna stolica Polski przywitała nas piękną pogodą. Odwiedziliśmy historyczną siedzibę królów – Wawel, pokłoniliśmy się legendarnemu smokowi i zwiedziliśmy Kazimierz.
Kolejnym punktem programu była kopalnia w Bochni. Jej historia i związane z nim legendy zaciekawiły gimnazjalistów, którzy w podziemnych komnatach poszukiwali pierścienia św. Kingi.
W Tatrach spędziliśmy kolejne dwa dni. Nawet niesprzyjająca aura nie była w stanie odebrać nam dobrego humoru. Przemierzaliśmy dziarsko Dolinę Kościeliską, wchodziliśmy do Jaskini Mroźnej, byliśmy na samym szczycie Wielkiej Krokwi, podziwialiśmy urocze wodospady Doliny Strążyskiej.
Zwieńczeniem ostatniego dnia był występ kapeli góralskiej. Opowieści, humor i dźwięki folkowej muzyki długo pobrzmiewały w naszych uszach.
Ostatni dzień obfitował w wiele wzruszeń. Najpierw Wadowice – miasto naszego patrona i na każdym kroku obecny ślad jego życia. Pyszne kremówki i pamiątkowe zdjęcia.
Potem niezapomniana lekcja historii w obozie zagłady. Miejsce, które powinien zobaczyć każdy człowiek, by zapamiętał i uszanował i nigdy nie dopuścił do nieludzkich aktów przemocy.
Podróże bawią, kształcą i wychowują.
Pozostały nam niepowtarzalne wspomnienia.