Wygraliśmy, pojechaliśmy, zobaczyliśmy, wróciliśmy!

13 osobowa załoga z naszego gimnazjum wzięła udział w warszawskiej ekspedycji Rossmanna. Pamiętacie, że wiosną 20 osobowy zespół, Rosswijający TeamGim1, pod kierunkiem p. Bony Szaban, realizował projekt „Rosswijające wakacje Rossmanna”. Znaleźliśmy się wśród zwycięzców. Nagrodą był 10 dniowy pobyt w hotelu „Double Tree by Hilton” w Warszawie. Na wyjazd zdecydowało się 13 osób. Gościem hotelu była również p. Szaban.
Wraz z siedmioma innymi grupami uczestniczyliśmy w IV turnusie wakacji Rossmanna. Wakacji pełnych niespodzianek. Nie znaliśmy programu obozu. O planowanych zajęciach dowiadywaliśmy się na porannym apelu. Obowiązywała zasada – 1 dzień warsztatów w hotelu, 1 dzień wyjazdowy.
rossman3

Warsztaty odbywały się z podziałem na grupy po śniadaniu i po obiedzie. Jeżeli jakaś grupa nie miała warsztatów, wtedy uczestniczyła w zajęciach sportowych. Zajęcia były różnorodne. Zaczynaliśmy od siatkówki, potem był aerobik, sporty walki, łucznictwo, mini-kurs samoobrony i nordic walking. Dodajmy do tego jeszcze dwa wyjścia na basen. Raz nawet wyprowadzili nas do lasu, gdzie poznawaliśmy tajniki survivalu – budowaliśmy szałasy. Niestety, nie dowiedzieliśmy się, czyj szałas był najlepszy, bo dziki przepędziły nas z lasu. Haha!!! Dbaliśmy wyjątkowo o swoją kondycję fizyczną.
Warsztaty natomiast poświęcone były różnym tematom, np. higienie codziennej – z firmą Colgate, Dettol, Cleanic, Ob, Lactacyd, stylizacji włosów i makijażowi – Maybelline, Schwarzkopf, L’oreal, zdrowemu odżywianiu się – z firmą Bakalland (robiliśmy pyszne sałatki, koktajle i inne szybkie przekąski), pielęgnacji i opiece nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi – z Puriną. Na warsztatach ze stylizacji włosów każdy był czesany, a dziewczęta mogły poznać tajniki makijażu i wypróbować go na sobie. Z każdego spotkania wychodziliśmy z prezentami – kosmetykami, smakołykami Bakallandu czy przekąskami dla czworonogów od Puriny.
Wyjątkowe okazały się warsztaty mody prowadzone przez blogerkę i stylistkę Sinsay’a, p. Karolinę Ościk. Dziewczyny bawiły się znakomicie. Mogły przebierać się, tworzyć własne stylizacje i bez ograniczeń rozmawiać o modzie.
Oprócz warsztatów pracowaliśmy nad kolejnym numerem „Skarb Young” – czasopisma wydawanego przez Rossmanna. Było to wydanie specjalne. Każdy turnus tworzył swój numer. Przygotowując materiały do Skarbu musieliśmy wykonać dodatkowe zadania związane tematycznie z siecią Rossmann. Na okładce Skarbu jest nasza Magda.
Wyjazdowo (ze smutkiem opuszczając klimatyzowane wnętrza hotelu) bawiliśmy się zwiedzając Warszawę, pokonując trasy parku linowego na Bielanach, buszując po sklepach Galerii „Arkadia”, czy spędzając przedpołudnie w Centrum Nauki „Kopernik”. Odwiedziliśmy też Stadion Narodowy i wystawę „Pompeje”. Byliśmy w kinie na seansie 3D (Pixels) i w Teatrze Kamienica na spektaklu „My, dzieci z Dworca Zoo”.
I tak minęło 10 dni z Rossmannem.
Pożegnaliśmy się z nowymi przyjaciółmi, wychowawcami i wsiedliśmy do autobusów, które przywiozły nas do domu. Pobyt w Warszawie jest już wspomnieniem. Byliśmy tam… szczęśliwi.

Bona Szaban i uczestnicy